Na Lubichowskiej Ziemi Rodzą się Medaliści Mistrzostw Polski

VI Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach Stylu Wolnego

w Brzegu Dolnym

W dniach 03-05.11.2017 odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach Stylu Wolnego w Brzegu Dolnym. W zawodach wystartowało 212 najlepszych zawodników z całej Polski, łącznie 56 klubów. UKS Olimpik Lubichowo, Gminę Lubichowo oraz Powiat Starogardzki reprezentowało trzech zawodników: Kacper Szyca oraz Miłosz Gort uczniowie Publicznego Gimnazjum Ks. Kard. St. Wyszyńskiego oraz Szymon Schilling uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie.

Zawodnicy UKS Olimpik Lubichowo wracają z Mistrzostw Polski z medalami: trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył w kategorii wagowej do 59 kg Miłosz Gort. Miłosz wygrał trzy walki podczas zawodów, w czwartej musiał uznać wyższość zawodnika Krupiński Krystian LKS Orzeł Namysłów, ubiegłorocznego Mistrza Polski Młodzików . Za to w walce o trzecie miejsce nie dał szans zawodnikowi z KS Agros Zamość. Również w wadze do 59 kg co Miłosz walczył Szymon Schilling. Szymon stoczył cztery walki, dwie zdecydowanie wygrywając przez „tusz”, w dwóch ostatnich brakowało trochę szczęścia. Szymon jest zawodnikiem walecznym i ambitnym co daje nam nadziej na przyszłoroczne mistrzostwa. Ostatecznie nasz zawodnik zajął 10 miejsce w swojej kategorii wagowej wśród 28 zawodników. W kategorii wagowej do 100 kg walczył Kacper Szyca. Nasz zawodnik zwyciężył w trzech walkach przez położenie na łopatki, dopiero w walce finałowej przegrał na punkty z zawodnikiem Czosnowski Marcin UKS Grunwald Plewiska. W Klasyfikacji drużynowej uplasowaliśmy się na 16 miejscu na 56 zgłoszonych klubów

Dziękujemy wszystkim tym którzy zawsze w nas wierzyli i trzymali za nas kciuki. W szczególność sponsorom, rodzicom naszych zawodników, sympatykom Klubu. Bez Was sukces nie byłby możliwy. Dziękujemy! Zapraszamy wszystkich chętnych do trenowania w UKS Olimpk Lubichowo.