MTB Pomerania Maraton Spartakiada Przedszkolaków w Luzinie

MTB Pomerania Maraton Spartakiada Przedszkolaków w Luzinie

W sobotę 8 kwietnia na pięknych trasach Nadleśnictwa Strzebielino odbyła się I edycji MTB Pomerania Maraton. W imprezie uczestniczyło niespełna 300 kolarzy wśród nich wielu mieszkańców naszej gminy, na których czekały 4 trasy: Junior do 5 km, Speed 26 km, Mega 42 km oraz Ultra 84 km.

Centrum zawodów zostało  zlokalizowane w luzińskiej Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRiT a start i meta przy Ścieżce Zdrowia. Głównym organizatorem był Marek Wróbel z Race Evolution, znakomity hokeista tegoroczny Mistrz Polski z Cracovią Kraków, któremu pomagali: KTS-K i GOSRiT Luzino, Pomorskie Zrzeszenie LZS, Gmina Luzino oraz Nadleśnictwo Strzebielino.

Jak zapowiadali organizatorzy, spodziewano się około 200 potencjalnych uczestników. Faktyczna ilość osób, która stawiła się 8 kwietnia w sobotę w nowoczesnej Hali Widowiskowo – Sportowej  w Luzinie, gdzie mieściło się biuro zawodów, była jednak znacznie wyższa. Uwzględniając starty dzieci, dla których przygotowano sportową zabawę na trasie MTB Pomerania Junior, do startu przystąpiło prawie 300 uczestników w  tym wielu mieszkańców gminy Luzino.

Największe zainteresowanie wzbudził dystans Speed, wynoszący 25 km, na którym ścigało się 135 osób, a zmagania na tym dystansie wygrał Jakub Krzemiński, który wygrał na finiszu z dwójką klubu Lew Lębork: Krzysztofem Wentą i Dariuszem Skierką. Wśród Pań najszybsza była Weronika Lorkowska z Team Verge, wyprzedzając na mecie Zofię Rzeszutek z klubu kolarskiego Lew Lębork oraz Edytę Jakubowską-Olech z Wdy Świecie. Warto dodać, że Pani Edyta jeździ w kategorii K50, ale dorównuje formą zawodniczkom z elity.

Na 40 kilometrowej trasie Mega gdzie zawodnicy musieli pokonać 740 m przewyższeń, pojawiło się 91 uczestników. Najszybszy był zawodnik Trek Gdynia Michał Przybytek, pokonując górzystą trasę w 1.23.17  i o  ponad minutę wyprzedził Jarosława Różańskiego  z Trigar MTB oraz o 2 minuty Sławomira Pitucha z Euro Bike Electric Team.

Najlepsza z Kobiet okazał się Agnieszka Patoka. Drugie i trzecie miejsce przypadło Kasi Kuczorskiej oraz Asi Bejm, które ścigały się do ostatniej kreski.

Największym wyzwaniem był jednak dystans Ultra – 78 km i 1400 m przewyższeń, na który zdecydowało się 20 kolarzy górskich o stalowej kondycji. Zmagania wygrał Łukasz Derheld z drużyny Trek Gdynia z czasem 2.47.13 i na finiszu wyprzedził Daniela Majkowskiego z FTI Racing Team. Trzecie miejsce przypadło Przemkowi Blokusowi, który stracił do zwycięzców niecałe półtorej minuty.

Z kolei wśród Pań trasa Ultra przyciągnęła aż 2 uczestniczki, które są już dobrze znane na pomorskiej scenie MTB. Wygrała Ania Świrkowicz (Team.ase.com.pl) z czasem 3.44.48 wpadając na metę przed Anią Kaczmarek (Babskie Kręcenie/Saltus.pl).

 

Na sam koniec dodamy, że na trasie MTB Pomerania Junior stawiło się 30 młodych adeptów dwóch kółek, którzy ścigali się w kategoriach do 7, 8-10, 11-13 i 13-15 lat. Zmagania były bardzo zacięte i widać było determinację, wolę walki, a na mecie zawodów uśmiechy u młodych rowerzystów.

Pogoda dopisała, dzięki czemu uczestnicy mogli w pełni podziwiać piękno krajobrazu charakterystycznego dla Luzina i terenów należących do Nadleśnictwa Strzebielino.

Po przejechaniu trasy każdy z zawodników otrzymał regeneracyjny posiłek, w zależności od wybranej trasy, przygotowany specjalnie przez catering dietetyczny Dream Body oraz najlepszy trójmiejski foodtruck – 3miejski folklor.

Głównym sponsorem imprezy był Decathlon Rumia, który zapewnił dla wszystkich uczestników nie tylko żele energetyczne i batony, ale również serwis rowerowy.

Wśród uczestników wyłoniono zwycięzców w kategoriach odpowiednio kobiet i mężczyzn do lat 18, 30, 40 i 50+ oraz w najbardziej prestiżowej kategorii Elita. Każda z trójki osób najlepszych w danej kategorii otrzymała specjalnie zaprojektowane drewniane statuetki i nagrody od sponsorów wydarzenia. Co istotne, organizator zapewnił zawodnikom elektroniczny system pomiaru czasu, dzięki czemu poza szybkim dostarczeniem wyników dodatkowo każda z osób, która skorzystała z opcji zapisów elektronicznych, po zakończonym starcie otrzymał smsa ze wskazaniem swoich osiągnięć.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji w luzińskiej hali odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczył Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino oraz Piotr Klecha- dyrektor GOSRiT i Przewodniczący Pomorskiego LZS.

Partnerami zawodów byli: Decathlon Polska, OMEGA Fitness & Gym, 3miejski folklor, DreamBody i Tathata. Ponadto upominki ufundowali: Pomorski Urząd Marszałkowski, Powiat Wejherowski, Gmina Luzino oraz Velock, Bike On Wax, Magnesium Regeneration System, Candy Shop, Decathlon Polska, Busters Escape Rooms, Movement Arena, Pezal Sp. z o.o., LUM, Pan Dragon, Lyon Poland, Healthy People, Zmiany Zmiany, FIT-MASTER, racefender.com, Akademia Hokejowa Wróbla, OMEGA Fitness & Gym.

Imprezę patronatem honorowym objeli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Gabriela Lisius – Starosta Powiatu Wejherowskiego oraz Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino.

Kolejne edycje MTB Pomerania ruszają 20 maja w Kolbudach i 17 czerwca 2017 r. we Władysławowie.

 

Pierwsze fotorelacje:

https://drive.google.com/…/fol…/0B6UCNiaeZBRGbjZOdndkTExRaEU

https://www.facebook.com/kasia.foigt/media_set…

https://drive.google.com/…/fol…/0BxMjsOWG8GIUSk5aOGR3eENxRkk

http://mtbpomerania.pl/wyniki/