Mobilna Akademia Młodych Orłów startuje w woj. pomorskim

Mobilna Akademia Młodych Orłów startuje w woj. pomorskim

Mobilna Akademia Młodych Orłów, czyli nowy innowacyjny projekt PZPN, który ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju oraz edukować trenerów, rozpoczyna działalność w woj. pomorskim już od początku kwietnia.

​Pod koniec marca na stronie Pomorskiego ZPN oraz portalu Łączy Nas Piłka zostanie podany harmonogram 12 pierwszych wizyt szkoleniowych, które odbędą się w kwietniu na terenie całego województwa. W tym miejscu serdecznie zachęcamy do współpracy lokalne samorządy, kluby oraz szkoły, które chciałyby zorganizować szkolenie na terenie swojej gminy.

Wszelkich niezbędnych informacji udzielą trenerzy koordynatorzy:
Arkadiusz Janor tel. 501-558-417 mail: arkadiusz.janor@pzpn.pl
Rafał Kaczmarczyk tel. 501-558-417 mail: rafal.kaczmarczyk@pzpn.pl

​Przypomnijmy, czym jest Mobilna Akademia Młodych Orłów.

W lutym 2018, na konferencji w Warszawie, PZPN zaprezentował nowe projekty Departamentów Szkolenia oraz Grassroots, których celem ma być podniesienie świadomości oraz jakości piłkarskiej edukacji. Jednym z trzech nowym projektów, które skoncentrowane są na szkoleniu jest MAMO.

Na każde województwo będzie dwóch trenerów, wspartych w pełni wyposażonym w piłkarski sprzęt autem będą trzy dni w tygodniu spędzać w trasie. – Prawdziwy trener inspiruje nie tylko zawodników, ale też swoich kolegów po fachu – mówiła Magdalena Urbańska, Dyrektor Departamentu Grassroots PZPN. – Te zespoły trenerskie będą nie tylko identyfikowały lokalne talenty, ale też służyły kształceniu trenerów. Będą mieli jednolity program, nauczali najnowszych trendów szkoleniowych oraz prowadzili praktyczne pokazy treningów. Rocznie wizyt ma być 1920 w całym kraju, w każdym powiecie przynajmniej dwa razy na dwanaście miesięcy.”

Mobilna Akademia Młodych Orłów ma dotrzeć do wszystkich powiatów w Polsce. Opiera się na DWÓCH FILARACH:

I FILAR:

– Prawidłowe utrzymanie procesu szkolenia dzieci i młodzieży (chłopców i dziewcząt) w Polsce: AMO (6-11), wojewódzkie związki piłki nożnej (13-15), Młodzieżowe Reprezentacje Polski (15-18)
– Regularne szkolenie udoskonalające zawodników reprezentacji wojewódzkich i przyszłych zawodników reprezentacji Polski
– Obserwacja i dalsza selekcja zawodników do Reprezentacji Młodzieżowych
– Praca wychowawcza- pokazanie drogi jak zostać profesjonalnym zawodnikiem
– Systematyczne uaktualnianie bazy reprezentantów województw oraz Polski

II FILAR:

– Systematyczne dokształcanie trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą
– Edukacja trenerów klubowych oraz nauczycieli szkolnych
– JEDNOLITY PROGRAM SZKOLENIA – wyznaczanie kierunku szkolenia – podniesienie jakości poprzez realizację programu