Mistrzostwo Polski seniorek po raz 6 w rękach zawodniczek Energi – Olimpii Osowa!

1596322-Tytul-mistrzyn-Polski-wrocil-do-zawodniczek-Energi-Olimpii-Osowa-po-rocznej-przerwie-Gdanszczanki-juz-po-raz-szosty-zostaly-najlepsza-druzyna-w-kraju__c_6_61_3642_2189UNIHOKEJ

Po rocznej przerwie zawodniczki klubu Energa Olimpia Osowa zdobyły kolejne Mistrzostwo Polski. W finale zwyciężyły z Jedynką Trzebiatów, mimo że po 40 minutach było 3:0 dla Jedynki.

Drużyna z Pomorza udowodniła jednak, że warto walczyć do końca! Pierwszą bramkę dla naszej drużyny strzeliła Anna Szychta po podaniu Hanny Samson. Kilka minut później Maja Stenka, również po podaniu Samson, trafiła na 2:3.
Minutę przed końcem spotkania, trenerzy zdecydowali się na wycofanie bramkarki i wstawienie szóstej zawodniczki w polu. Na 13 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Samson oddała celny strzał i było już 3:3! Nie trudno wyobrazić sobie radość Gdańskiej Ekipy. W dogrywce Julia Jurkowska uderzyła z połowy boiska – piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki! Mecz zakończył się z wynikiem 4:3 i Mistrzostwem Polski dla gdańskiej drużyny!

To nie jedyny powód do dumy trenerów:
1 maja w Zielonce Młodziczki zdobyły wicemistrzostwo Polski, w dniach 5 – 8 maja Młodziczki – II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Unihokeja AXA Floorball Cup 2016 w Szwedzkim Falun
W tym samym terminie Juniorki młodsze – I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Unihokeja AXA Floorball Cup 2016