Mistrzostwa Wybrzeża Kadetów, Młodzików i Mini zapasy o Puchar Burmistrza Kartuz 12.02.2022

Miasteccy zapaśnicy rozpoczęli kolejny sezon startowy z 6 złotymi medalami W minioną sobotę odbyły się w Kartuzach Mistrzostwa Wybrzeża Kadetów, Młodzików i Mini zapasy o Puchar Burmistrza Kartuz. Było to rozpoczęcie kolejnego sezonu zapaśniczego 2022 roku. W zawodach wystartowało 116 zawodników z 10 klubów województwa pomorskiego i warmińsko – mazurskiego. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko wystawił bardzo silną ekipę składającą się z 10 zawodników. Złoty medal w grupie wiekowej kadetów (do lat 17) wywalczył Alex Ruszczyk (79 kg).

W grupie wiekowej młodzików (do lat 14) złote medale wywalczyli:

Antonii Petrończak w wadze do 35 kg

Leon Rudnik (aktualny srebrny medalista MP Młodzików) w wadze do 38 kg

Sebastian Tandecki w wadze do 38 kg

Wszyscy wyżej wymienieni zdecydowanie wygrali swoje walki finałowe kładąc swoich przeciwników na łopatki.

Srebrne medale wywalczyli:

Antonii Synak w wadze do 41 kg

Dawid Zygmuntowicz w wadze do 52 kg

W grupie wiekowej mini zapasy (do lat 11) najlepsza okazała się Tola Rudnik, która w kategorii wagowej do 32 kg wywalczyła złoty medal.

Natomiast Leon Brodziński zdobył złoty medal w wadze do 41 kg.

W tej samej wadze srebrny medal wywalczył Olgierd Kowalewski. Walczył on z Leonem w finale.

Ósme miejsce w wadze do 32 kg wywalczył Marek Kowalewski.

W klasyfikacji klubowej ZKS Miasto zajął czwarte miejsce za ZKS Granicą Gdańsk, Cartusią Kartuzy i Moreną Żukowo.

K. Wanke:Pierwsze zawody w sezonie uważam za bardzo udane. Poziom był wysoki, a moi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie. Tola Rudnik jak co roku dzielnie rywalizowała z chłopcami wygrywają wszystkie swoje walki przed czasem.Chciałbym dodać, że wychowanek naszego klubu Arkadiusz Kułynycz (aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata Seniorów) wywalczył złoty medal w Pucharze Polski Seniorów.