Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Żeglarstwie w Swarzewie

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Żeglarstwie w Swarzewie

W sobotę 17 września na wodach Zatoki Puckiej w Swarzewie odbyły się regaty klasy Puck w randze mistrzostw województwa pomorskiego zrzeszenia LZS połączone z regatami o Puchar Wójta Gminy Puck oraz o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowo.

W zawodach wzięło udział 12 załóg, jako sekcja żeglarska POSM w Pucku wystawiliśmy 2 załogi składające się z uczniów (i 2 absolwentów) PCKZiU z czego załoga w składzie: sternik – Adrian Brzeski, załoganci: Michał Ślązkiewicz, Tomasz Tempski zajęła pierwsze miejsce w kategorii mistrzostw województwa pomorskiego a druga załoga: sternik – Dawid Jeka, załoganci: Adrian Jeka, Szymon Szymański zajęła trzecie miejsce w kategorii regat o Puchar Wójta Gminy Puck.

Warunki pogodowe były raczej trudne, jednak udało się przeprowadzić łącznie 4 biegi po klasycznym trójkącie. Rywalizacja również nie była łatwa, do walki stawili się doświadczeni żeglarze regatowi zatem sukcesy naszych początkujących zawodników tym bardziej zasługują na docenienie.

Regaty były nie tylko rywalizacją o wynik ale może przede wszystkim doskonałą okazją na doskonalenie swoich umiejętności a także dobrą zabawą.

Po zawodach organizatorzy przygotowali w stanicy w Swarzewie poczęstunek dla wszystkich uczestników który miło zwieńczył wysiłek regat.

“Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego”