Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Lekkiej Atletyce w PZKS Wejherowo

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Lekkiej Atletyce w PZKS Wejherowo

W dniu 12 maja na stadionie naszej szkoły, odbyły się kolejny raz Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych w Lekkiej Atletyce. Po pandemicznej przerwie, nasza szkoła znów wykazała się świetną organizacją zawodów sportowych. Tym razem obowiązki gospodarza obiektów w zastępstwie, dzielnie i z klasą pełniły Panie Wicedyrektor – Joanna Kandzora i Małgorzata Marcinkowska, które dokonały oficjalnego otwarcia zawodów oraz wręczały nagrody najlepszym zawodnikom i reprezentacjom. W rywalizacji wzięło udział 12 reprezentacji z całego województwa. Frekwencja dopisała, bo udział potwierdziło blisko 80 osób. Sportowcy rywalizowali w kilku konkurencjach biegowych (100m, 300m, 600m, 800m, 1000m) oraz technicznych (skok w dal, rzut piłeczka palantową, pchnięcie kulą), podzielonych na 4 kategorie (starsi i młodsi). W zawodach rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Początkowo aura pogodowa nie sprzyjała, jednak pozytywna energia i uśmiechy uczestników rozgoniły deszczowe chmury, pozwalając rozegrać zawody przy słonecznej pogodzie. Mimo, że silny wiatr próbował pokrzyżować nam plany, to nie miał szans z determinacją zawodników, którzy dzielnie i w pocie czoła walczyli o najwyższe lokaty w swoich konkurencjach. Padło wiele wartościowych wyników oraz rekordów życiowych. Dla najlepszych trzech zawodników czekały piękne medale i dyplomy. Wszystkie reprezentacje otrzymały pamiątkowe dyplomy a 3 najlepsze drużyny klasyfikacji generalnej otrzymały piękne i jedyne w swoim rodzaju puchary w kaszubskim stylu. Organizatorzy przewidzieli również specjalną nagrodę dla drużyny, która zdobyła największą ilość medali podczas mistrzostw. 


Całe mistrzostwa były przygotowane przy bliskiej współpracy z Prezesem Pomorskiego LZS Panem Piotrem Klechą, który ufundował medale i puchary oraz wspierał swoją obecnością i uśmiechem ceremonie medalowe. Szczególne podziękowania należą się Panu Wiesławowi Romańskiemu, który jako Prezes ZSS „Sprawni Razem” od wielu lat wspiera nasze działania w organizowaniu zawodów.

Klasyfikację medalową zdominowała drużyna z Czerska zdobywając 11 medali w tym 7 złotych, drugi był SOSW Człuchów a trzeci miejsce przypadło MOW Kwidzyn.

Nasza reprezentacja PZKS uplasowała się na wysokim 5 miejscu zdobywając medale w konkurencjach:

Julia Pionk – skok w dal/srebro

Krzysztof Darga – 800m/brąz

Diana Drobna – skok w dal/brąz

Kamil Busz – 300m/brąz

Mariusz Goroński – 300m/złoto

Mariusz Goroński – skok w dal/srebro

Gruba Alan – skok w dal/brąz

Marek Matuszewski – pchnięcie kulą/brąz

Kamil Busz – pchnięcie kulą/srebro


Głównym organizatorem i dyrektorem zawodów był nasz Pan Piotr Jasielski, który miał pracy za trzech i spisywał się świetnie. Nie mniej wysiłku włożyli pozostali nauczyciele odpowiedzialni za sprawny przebieg konkurencji:

Rudolf Simenak – starter i sędzia konkurencji biegowych,
Artur Jakusz i Janusz Magulski – sędziowie konkurencji rzutowych i biegowych,

Tomasz Czupryński – sędzia konkurencji biegowych, 
Krzysztof Chmiel i Agnieszka Jakusz – sędziowie skoku w dal, 

Katarzyna Krychniak-Sikorska – opiekun reprezentacji PZKS, 

Ewa Michalska i Natalia Wolińska – komisja biura zawodów, 

Agnieszka Papke z klasą 3c, Urszula Treder, Waldemar Gorecki/ekipa kucharzy- obsługa gości w kawiarence/przygotowanie posiłku

Igor Bogusz – obsługa techniczna/spiker/fotograf,

Podziękowania należą się również uczniom, którzy bezinteresownie wspierali pracę nauczycieli, pomagając przy obsłudze sprzętu audio, kawiarence oraz w biurze zawodów. 

“Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego”