Mistrzostwa świata w trójboju siłowym klasycznym Cluj Napoca Rumunia 28.08-02.09.2023. LKS Nadwiślanin Kwidzyn.

Mistrzostwa świata w trójboju siłowym klasycznym Cluj Napoca Rumunia 28.08-02.09.2023. LKS Nadwiślanin Kwidzyn.

Julka Jurczyk 18 lat brązową medalistką mistrzostw świata w trójboju siłowym klasycznym w kategorii wagowej 47 kg . Wynik 255 kg w trójboju !!!

Lidka Grześkowiak 15 lat  7 miejsce w kategorii wagowej 47 kg . Wynik 230 kg w trójboju !!!

Maciej Sławski   18 lat 6 miejsce w kategorii wagowej 105 kg. Wynik 655 kg !!!

Troje zawodników LKS Nadwiślanin Kwidzyn reprezentowało Polskę w mistrzostwach świata.

Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym klasycznym Cluj Napoca Rumunia 28.08-02.09.2023.

Do tej pory zdobyliśmy wszystko co można zdobyć.

257 medali mistrzostw Polski ,240 rekordów Polski, 14 medali mistrzostw Europy ,2 rekordy Europy akademickie ,ale brakowało medalu z mistrzostw świata.

13 długich lat czekałem na ten piękny moment ,ale warto było.

Cztery razy mieliśmy jechać na mistrzostwa świata i to z szansami na medal. Zawsze coś stawało na przeszkodzie a przeważnie to był brak pieniędzy. Aż wreszcie udało się choć do samego końca nie było wiadomo czy damy radę. Kasa była ,ale horror zaczął się jak się okazało ,że Julka Jurczyk i Lidka Grześkowiak będą startowały w kategorii wagowej do 47 kg. Julka musiała zbić wagę o prawie 3 kg a Lidka prawie 5 kg. Dwa dni bez picia i jedzenia. W Rumunii 38 stopni . Skwar niesamowity. Jeszcze wieczorem przed startem ( start 8 rano) miały prawie kg nadwagi. Poszliśmy więc na spacer do parku. Dziewczyny w dresach z kapturami na głowie w tym upale. Ludzie patrzyli na nas ze zdziwieniem ,ale chyba rozumieli ,że sportowcy i pewnie wagę zbijają. Po pół godzinnym spacerze waga zeszła o 400 gram. Do rana Lidce zeszło poniżej 47 kg a Julce jak na złość 300 zostało i ani grama w dół. pozostało bieganie w dresie po schodach i modlitwa Na oficjalnej wadze było na styk 46,980.

Tak osłabione tym zbijaniem przystąpiły do walki o jak najlepsze miejsca. Nie liczyłem na medal bo poziom światowego trójboju jest niesamowicie wysoki, ale moi zawodnicy nie poddają się bez walki.

Co tu dużo będę pisał walczyły pięknie. Pomimo ,że były osłabione zbijaniem wagi. I wreszcie po 13 latach jest ten pierwszy upragniony,wymarzony medal.

Julka Jurczyk 18 latka zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w kategorii wagowej 47 kg do lat 18 z wynikiem 90 kg przysiad, 55 kg wyciskanie, ciąg 110 kg, trójbój 255 kg. Przy okazji pobiła rekord

Polski w wyciskaniu 55 kg. Lidka Grześkowiak 15 latka była najmłodsza w gronie 18 latek. Spisała się rewelacyjnie i zajęła 7 miejsce z wynikiem 230 kg w trójboju. W każdym boju była bliska pobicia rekordów Polski do lat 16 , ale to zostawimy sobie na mistrzostwa Europy w Budapeszcie za 6 tygodni.

I wreszcie nasz rodzynek Maciej Sławski. Jako jedyny reprezentował nasz kraj w mistrzostwach świata . W żadnej innej kategorii wagowej nie było reprezentanta naszego kraju.

Poziom światowy jest tak niewiarygodny ,że 18 latkowie uzyskują wyniku o 50 a nawet 70 kg lepsze niż polscy seniorzy niestety.

Maciek przekonał się co to jest stres przy okazji takich zawodów.

Wieczorem waga 106,8 a rano na wadze 103,8 . 3 kg w ciągu paru godzin!!!. Ale Maciek to wojownik jak przystało na rodzinę Sławskich i Blokowskich!!! Walczył wspaniałe , zaliczył wszystkie 9 podejść, pięknie technicznie .Poprawił się od ostatnich mistrzostw Polski w czerwcu o 20 kg. 250kg przysiad 152,5 kg wyciskanie i ciąg 252,5 kg, trójbój 655 kg i 6 miejsce na świecie!!!.

Teraz za 6 tygodni wynik powinien być jeszcze wyższy bo były zapasy w każdym boju .

Wróciliśmy szczęśliwi choć bardzo zmęczeni. Teraz kolejne przygotowania do mistrzostw Europy i mistrzostw Polski. Mam jeszcze 15 takich wojowników i będziemy walczyć jak zawsze na każdych zawodach. Julce, Lidce i Maćkowi wielkie podziękowania za wspaniałą walkę i serce pozostawione na pomoście.

Szczególne podziękowania dla Sebastiana Kolasy mojego byłego zawodnika (vice mistrza Europy) oraz rodziców Maćka za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu . Bez Was nie dał bym rady dwa razy jechać do Rumunii. Wielki Szacunek za to co zrobiliście!!!

Teraz chciałbym podziękować naszym wspaniały sponsorom.

Bez Waszego wsparcia finansowego nie było by tego sukcesu.

Wielkie podziękowania dla: Paweł i Urszula Trynda ,Jerzy Śnieg, Rafał Kasztelan, Sebastian Kasztelan, Wojciech Prucnal firma Armakom, Sławomir Słupczyński wójt gminy Ryjewo, Artur Milewski firma Artpol, Przemysław Szyszka, Gmina Kwidzyn, Miasto Kwidzyn, Nadleśnictwo Kwidzyn oraz Pan Leszek Wysocki nasz wspaniały masażysta który zawsze stawia nas na nogi przed zawodami pomimo urazów.