Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Piłce Nożnej 6-osobowej szkół gimnazjalnych

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Piłce Nożnej 6-osobowej szkół gimnazjalnych

wejher2015051Dnia 07.05.2015 na Stadionie Gminnym w Lini odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Piłce Nożnej 6-osobowej szkół gimnazjalnych. Przybyłych zawodników i trenerów przywitał dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini, Jan Trofimowicz.

W zawodach wzięło udział 10 drużyn podzielonych na 2 grupy. W grupie A zagrali gimnazjaliści z Kielna, Kostkowa, Luzina, Rumi oraz Łęczyc, natomiast w grupie B rywalizowali zawodnicy z Bolszewa, Wejherowa, Redy, Choczewa i Lini. Czas gry wynosił 2x 8 minut w grupie, mecze o miejsca rozegrano 2 x 10 minut.

Po emocjonujących spotkaniach i licznych bramkach z grupy A do dalszych gier awansowały drużyny z Luzina oraz Łęczyc, natomiast z grupy B zespoły z Redy oraz Choczewa.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Choczewo pokonało Luzino, a w drugim zawodnicy z Redy bez problemu rozprawili się z Łęczycami.

W meczu o 3 miejsce Luzino wygrywa z Łęczycami, a w wielkim finale Reda potwierdza swoja dominację w zawodach i zdobywa Mistrzostwo Powiatu!

Najlepszym bramkarzem wybrano Dominika Konkel z Lini, a puchar dla najlepszego zawodnika powędrował do zawodnika z Redy.

Puchary oraz medale dla najlepszych drużyn zakupione zostały w funduszy GDK w Lini oraz GS LZS w Lini.

Info i foto Rafał Bronk