Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Halowej Piłce Nożnej SP

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Halowej Piłce Nożnej SP

wejherhal2015014W dniu 29.10.2015 roku w hali sportowej w Zespole Szkół w Lini odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Wiejskich w Halowej Piłce Nożnej. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 09.11.2015 roku w Łęczycach.

W rywalizacji wzięło udział ponad 50 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa z Łęczyc. Poziom gry zwycięskiego zespołu, pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku w Półfinale Wojewódzkim. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami które wręczali: Wójt Gminy Linia – Pani Bogusława Engelbrecht oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Pan Bartłomiej Woźniak. Organizator zawodów ufundował również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Jakub Łojek z Łęczyc, najlepszym zawodnikiem – Michał Kobiela również z Łęczyc, a królem strzelców turnieju został – Michał Małkowski (9 bramek) także z Łęczyc. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali ciepły posiłek. Organizatorowi zawodów, jakim była Gmina Linia należą się po raz kolejny ogromne podziękowania za wzorową organizację zawodów oraz zapewnienie wyżywienia dla wszystkich uczestników zawodów. Sędzia głównym zawodów był Pan Arkadiusz Borawski, a organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół w Lini.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Łęczycach (Marcin Baran, Jakub Kadłubowski, Maciej Kalkowski, Michał Kobiela, Gracjan Lis, Jakub Łojek, Michał Małkowski, opiekun drużyny – Remigiusz Sarbak)
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Luzinie
III miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Choczewie
V miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gniewinie
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Lini

Opracował: Bartłomiej Woźniak