Mistrzostwa Europy w kickboxingu – brązowy medal Zuzi Kalbarczyk

Mistrzostwa Europy w kickboxingu – brązowy medal Zuzi Kalbarczyk

W odbywających się w dniach 26-31 sierpnia w miejscowości Gyor na Węgrzech, Mistrzostwach Europy w kickboxingu dzieci, kadetów i juniorów, Zuzanna Kalbarczyk sięgnęła po brązowy medal w kategorii kick-light do 65 kg.

Blisko 2000 zawodników z 39 państw starego kontynentu rywalizowało o medale Mistrzostw Europy w kickboxingu. Mieszkanka Kębłowa (gmina Luzino), podopieczna trenera Rafała Karcz walkę o wejście do półfinału wygrała z Irlandką, która wcześniej, bo w maju, pokonała naszą kickboxerkę w finale Pucharu Świata. Tym razem to Zuzia okazała się lepsza i to mieszkanka Kębłowa, następnego dnia Mistrzostw stanęła do walki przeciwko Węgierce, z którą przegrała swoją walkę półfinałową. Węgierka z kolei rozprawiła się z finale z reprezentantką Włoch.

Dla Kalbarczyk to już czwarty medal z zawodów rangi międzynarodowej mistrzowskiej. W kickboxingu Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata odbywają się na przemiennie co dwa lata. Dotychczas Zuzia walczyła w Hiszpanii (2015 r., ME – eliminacje), w Irlandii (2016 r., MŚ – brązowy medal), Macedonii (2017 r., ME – dwa brązowe medale – light contact i kick-light), we Włoszech (2018 r., MŚ – eliminacje) i teraz na Węgrzech. (2019 r,. ME – brązowy medal)

Wielkie gratulacje za ten sukces zarówno dla Zuzi, jak i jej trenera Rafała Karcza