Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.

W minioną sobotę w Swarzędzu odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. W zawodach, w trzech grupach wiekowych (młodzik, mini zapasy, mocowanie dzieci) wystartowało 298 zawodników z 22 klubów, w tym trzy zagraniczne ekipy z Czech, Słowacji oraz Dani, co znacząco podniosło prestiż zawodów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 18 zawodników, którzy zdobyli 7 medali indywidualnie i trzecie miejsce drużynowo!

V m. – Szymon Kozłowski (32 kg)

W klasyfikacji klubowej Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko zajął wysokie trzecie miejsce. Zwyciężył KS Sobieski Poznań przed ZKS Granicą Gdańsk.

K. Wanke:

Zawody w Swarzędzu stały na bardzo wysokim poziomie. Głównym organizatorem tych zawodów był Grzegorz Mazurek wychowanek ZKS Miastko. Jestem zadowolony z walk moich zawodników. Ich zdobycze medalowe i wysokie miejsca przyczyniły się do wywalczenia trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowe podziękowania należą się rodzicom za liczne przybycie na zawody i dopingowanie naszych zawodników podczas walk.