MH Automatyka MTB Pomerania Maraton – Zapraszamy do udziału!

MH Automatyka MTB Pomerania Maraton – Zapraszamy do udziału!

W ostatnią niedzielę marca wystartuje cykl MH Automatyka MTB Pomerania Maraton. W roku 2020 na kolarzy czeka 5 edycji oraz 3 dystanse do wyboru. Trasy każdego maratonu będą wiodły przez najbardziej pagórkowate tereny Pomorza i Kaszub. Każdy uczestnik może wybrać coś dla siebie. W kalendarzu pojawią się dwie nowe lokalizacje: Szemud i Gdańsk, a także sprawdzone już wcześniej i lubione przez uczestników trasy w Luzinie, Trąbkach Wielkich i Kolbudach.

Pierwsza edycja wyścigu startuje już w niedzielę, 29 marca 2020 r. w Gminie Luzinie z nowoczesnego obiektu Stajni Barłomino, a uczestnicy będą już czwarty rok z rzędu rozpoczynali sezon rowerowy i zmagania na pagórkowatych terenach Nadleśnictwa Strzebielino, których lasy i tereny serwują najwyższe przewyższenia na Pomorzu i Kaszubach. Impreza ta nie odbyła by się bez wsparcia GOSRiT Luzino, Pomorskiego LZS (Ludowe Zespoły Sportowe), a także Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego, które już kolejny rok współpracują z organizatorami.Kalendarz startowy MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2020:

1.                 Luzino – 29 marzec 2020(niedziela) –  Baza zawodów: Stajnia Barłomino

1.                 Trąbki Wielkie –  10 maja 2020 (niedziela) – Baza zawodów: Domachowo

2.                 Szemud 21 czerwca 2020 (niedziela) – Baza zawodów: GCKSiR Szemud

3.                 Kolbudy –  5 lipca 2020 (niedziela) –  Baza zawodów: Pumptruck Bąkowo

4.                 Gdańsk – 13 września 2020 (niedziela) – Baza zawodów: Zbiornik Gdańsk – Jasień

W każdej edycji na zawodników czekają dwa główne dystanse: Speed, Mega oraz trasa turystyczna Family bez klasyfikacji.

Najkrótsza z głównych tras „Speed” adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (powyżej 11 lat), którzy zaczynają swoja przygodę z kolarstwem górskim, a także dla bardziej zaawansowanych kolarzy, którzy lubują się w krótkich około 30 kilometrowych, interwałowych trasach. Z kolei na najdłuższym dystansie Mega mogą ścigać się kolarze, którzy ukończyli co najmniej 18 lat, a trasa każdych zawodów będzie wynosiła powyżej 50 km i będzie miała najwięcej podjazdów. Na tym dystansie na inauguracyjnej edycji będą przewidziane również nagrody finansowe dla najlepszych. Nowością na eventach organizowanych przez Stowarzyszenie Pomerania Sports będzie możliwość startu na trasieFamily, która będzie prowadzona w formie wycieczki rowerowej przez doświadczonych przewodników turystycznych GR3Miasto (Grupa Rekreacyjna Trójmiasto). Tutaj może zapisać się każdy, a trasa i tempo będą dostosowane dla wszystkich.

Dla wszystkich uczestników głównych dystansów w pakietach startowych będą przygotowane naturalne, energetyczne batony Bombus Energy, punkty żywnościowe na trasie oraz catering na mecie. Dla wszystkich kolarzy, którzy wystartują i ukończą zawody przewidziane są medale finishera, a dla najlepszych trofea, nagrody rzeczowe m.in od marki Polar. W miasteczku zawodów będzie możliwość darmowego podstawowego serwisu roweru, umycia roweru myjką po zawodach, czy zakupu niezbędnych kolarskich produktów przydatnych na trasie, dzięki sklepowi rowerowemu „uIgora” z siedzibą w Gdańsku Oliwie. Na pierwszej edycji zawodnicy mogą liczyć na wsparcie fizjoterapeutów i masażystów na mecie zawodów, którymi będzie koordynował Dawid Urbański.

Warto dodać, że na trasie bedą wyznaczone specjalne odcinki tj. Premie Górskie, na kórych dzięki aplikacji Strava będzie możliwość rywalizacji online i porównywania czasu swojego przejazdu z innymi uczestnikami.

Nowością będzie również możliwość śledzenia uczestników „na żywo” na naszej stronie internetowej www.mtbpomerania.pl , dzięki aplikacji ŚledźGPS. Czołowi zawodnicy zostaną wyposażeni w trackery GPS, które będą obligatoryjne na trasie. Reszta uczestników może skorzystać z darmowej aplikacji (IOS, Android) i wziąć ze sobą telefon na trasę, by kibice oraz osoby towarzyszące mogły na żywo śledzić rywalizację na trasie on-line. Po ukończeniu zawodów będzie możliwość odtworzenia wyścigu na mapie, a także porównania czasów i rywalizacji na Premiach Górskich.

Dla grup i drużyn kolarskich czekają specjalne kategorie m.in. Pomorska Biznes Liga,czy ogólna klasyfikacja drużynowa, które są przeznaczone dla zespołów w minimum 3 osobowych składach, bez maksymalnego limitu.


Sponsorem Tytularnym cyklu jest firma MH Automatyka.

Sponsorem nagród rzeczowych jest firma Polar.

Partnerami Technicznymi cyklu 2020 są  także firmy: BombusEnergy, sklep rowerowy uIgora, Diament Kantor.

Podobnie jak rok temu, organizator dla zorganizowanych grup i klubów kolarskich przewiduje tańsze wpisowe, które będzie dostępne również dla zadeklarowanych uczestników wszystkich tegorocznych edycji, a wszystkie zniżki można znaleźć na stronie www.mtbpomerania.pl.

Organizator zaprasza do polubienia https://www.facebook.com/MTBPomerania/

oraz MTB Pomerania Maraton na instagramie, gdzie będą relacje live z każdej edycji. 

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie www.mtbpomerania.pl