MH Automatyka MTB Pomerania Maraton – komunikat przed pierwszymi zawodami

MH Automatyka MTB Pomerania Maraton – komunikat przed pierwszymi zawodami

Rozpoczynamy 21 czerwca – MH Automatyka MTB Pomerania Szemud – etap I

Zapisy odbywają się tylko przez internet. Zamknięte zostaną dwa dni przed zawodami, tj. piątek 19 czerwca o godzinie 12:00.

Tego samego dnia (19.06) w godzinach wieczornych na stronie internetowej głównego organizatora ukażą się pełne listy startowe z podziałem na dwie grupy startowe (9:00 i 13:00).

Limit uczestników na dwie pierwsze w Szemudzie i Kolbudach edycje to 300 kolarzy.

Ważne – Nie ma możliwości zapisów w dniu zawodów!

Biuro zawodów dostępne będzie w budynku GCKSiR Szemud przy ul. Szkolnej 4.

Pakiety startowe będziecie mogli odbierać od godziny 7:30 w dniu zawodów. Rozważamy także możliwość odbioru pakietu startowego przed zawodami w piątek 19 czerwca w Gdańsku.

Przed biurem zawodów dostępny będzie płyn do dezynfekcji rąk. Prosimy o użycie go przed wejściem. Płyn znajdować się będzie również przy toaletach oraz punkcie gastro.

Miasteczko zawodów będzie ogrodzone taśmą i wyznaczone barierkami. Po odbiorze pakietu startowego na spokojnie rozgrzejcie się poza miasteczkiem, ze względu na ograniczoną jego powierzchnię. Miasteczko będzie pełniło rolę strefy startowej oraz strefy cateringu i serwisu, dlatego udajemy się do niego przed samym startem, by nie tworzyć większego zgromadzenia.

W związku z tym, że możemy zorganizować zawody dla 150 uczestników, start podzielony został na dwie tury, tak aby uczestnicy z pierwszej grupy startowej mogli spokojnie ukończyć wyścig i opuścić miasteczko.

Pierwsza grupa startowa rusza o godzinie 9:00, a w niej:
– Uczestnicy dystansu MEGA,
– Wszystkie Kobiety z dystansu SPEED,
– Kategoria M13, M15, M60+ z dystansu SPEED,
– Ewentualne osoby, które nie mogą wystartować w II turze

Druga grupa startowa rusza o godzinie 13:00, a w niej:
– wszystkie pozostałe kategorie z dystansu SPEED.

Ważne – wejście na miasteczko II grupy będzie możliwe dopiero o godzinie 12:30 po przeprowadzonej wcześniej dezynfekcji.

Start oraz meta znajdować się będzie w tym samym miejscu.

Rozdanie nagród odbędzie się wyłącznie dla uczestników stających na podium. Wyniki zostaną wywieszone na tablicy tuż obok mety i pomiaru czasu. Dekoracja dla I tury uczestników odbędzie się o godzinie 12:00, dla drugiej o godzinie 15:15.

Po ukończeniu zawodów każdy uczestnik otrzyma posiłek regeneracyjny od Pierogowóz.

Prosimy, żeby w miarę możliwości po ukończeniu zawodów oraz zjedzeniu, opuścić miasteczko. Pamiętajcie również, że przychodzimy bez osób towarzyszących!

Ze względu na brak możliwości kibicowania w miasteczku i na trasie, wprowadzamy aplikację ŚledźGPS na naszych zawodach. Będzie można śledzić Wasze poczynania w czasie rzeczywistym na mapie interaktywnej na naszej stronie internetowej. Najlepszych 5 Mężczyzn i 5 Kobiet w klasyfikacji generalnej z każdego dystansu, dostanie w biurze od nas tracker (zwrotny), który musi mieć ze sobą na trasie. Reszta uczestników może zainstalować na telefonie aplikację „SledzGPS”, a przed zawodami ją uruchomić i włożyć do plecaka/kieszeni. W tym momencie będzie możliwość śledzenia „kropek” z Waszymi nazwiskami na trasie zawodów.

To bardzo ważne, żebyśmy zachowali rozsądek. Tylko w ten sposób będziemy mieli możliwość bezpiecznego ścigania. Dla nas to też jest nowa sytuacja, robimy wszystko by było dobrze, a w tym możemy sobie pomagać nawzajem. :)

Dystans FAMILY (wycieczka rowerowa) prowadzona przez Grupa Rekreacyjna 3miasto zawieszamy ze względu na panujące limity uczestników oraz nałożenie się naszych imprez w kalendarzu. Na 100 % wrócimy do Was z tym dystansem na imprezie finałowej w Gdańsku.

Zapisy elektroniczne są otwarte.
Do 19 czerwca można zapisywać się jednorazowo na wszystkie 5 edycji w 2020 roku.