Medalowe starty zawodników GKS CARTUSIA

Medalowe starty zawodników GKS CARTUSIA

W dniach 29-30.10.2023 sekcja kolarska wzięła udział w trzech imprezach. Ta najważniejsza to Szosowe Mistrzostwa Polski Elity i Młodzieżowe w jeździe na czas dwójek i drużyn w Godzieszach Wielkich. Zawodnicy sekcji kolarskiej zdobyli tam 4 srebrne medale.

Zawodnicy w jeździe drużynowej na czas w składzie: Majewski Kacper, Krukowski Aleksander, Waliniak Konrad i Kudliński Kamil dystans 38 km przejechali ze średnią prędkością 50,05 km/h co dało im srebrne medale w elicie i młodzieżowcach.

Majewski i Krukowski Aleksander z czasem 35 min 28 sekund na dystansie 29 km zajęli również 2 miejsce i wychodzili dwukrotnie na podium najpierw w kategorii elita a potem w młodzieżowcach.

W Gdańsku w sobotę odbyła się pierwsza edycja Garmin MTB, to bardzo fajna impreza dla młodszych i starszych. Wyniki naszych zawodników biorących tam udział: Kategoria 7-8 lat Maciej Zabrocki-Cyra 4 m. 9-10 Samuel Fischer 1 m.

11-13 lat dziewcząt Gabrysia Skrzypczak 1m, Zuza Brytan 2m, Roksana Wiśniewska 3m. 11-13 lat chłopcy Kacper Tyczka 1m, Wiktor Perekitko 3m. W kategorii open kobiet na dystansie 27km 1 miejsce Kinga Skrzypczak 5 m Amelia Łojek. Niedziela to start w Koszalinie Tomasza Recy i Ameli Łojek w wyścigu jazdy indywidualnej na czas. Tomek wygrał swój wyścig a Amelia po wywrotce zajęła 3 miejsce.