Marcin Chabowski zwycięzcą Kaszubskiej Piętnastki

marcin_chabowskiNa starcie tegorocznej Kaszubskiej Piętnastki zameldowało się 298 zawodników, którzy do przebiegnięcia mieli 15 kilometrów, z wymagająca trasą wśród mężczyzn najlepiej poradził sobie wielokrotny mistrz polski, członek kadry narodowej Marcin Chabowski, który dystans pokonał w 51 minut i cztery sekundy.

Wśród pań tryumfowała Marta Krawczyńska, aktualna mistrzyni polski w biegu na 10 tysięcy metrów, reprezentująca LLKS Ziemi Kociewskiej Smętowo. Osiągnęła czas 58 minut i 39 sekund. W tym roku wśród startujących zabrakło zagranicznych zawodników.

Na podium tuż za Chabowskim uplasował się Michał Rolbiecki i Błażej Król. Z kolei za Krawczyńską znalazła się Joanna Schab i Monika Rolbiecka.

Zawody zorganizowane zostały przez biegaczy GKS „Kaszubi” Luzino, którym pomagali: GOSRiT Luzino, KTS-K, Gimnazjum w Luzinie, SP Luzino . Bieg został dofinansowany przez licznych sponsorów oraz Gminę Luzino, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Dyrektorem biegu był Jan Rutkowski.