Mamy bardzo dobre wieści! Miasteccy zapaśniczy wrócili z medalami Mistrzostw Polski Kadetów!

W tym roku XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetów do lat 17) odbyła się w Koszalinie. Na trzech matach zapaśniczych wystartowało 164 najlepszych kadetów z 52 klubów z całej Polski. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowali Aleks Ruszczyk, który został wicemistrzem Polski w kategorii wagowej do 80 kg oraz Leon Rudnik, który sprawił ogromną niespodziankę zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej do 45 kg.

Aleks Ruszczyk stoczył razem 5 walk. Przez cały turniej przeszedł jak burza. Dopiero w finale musiał uznać wyższość Stanisława Fussy z AKS Piotrków Trybunalski, z którym przegrał na punkty.

Leon Rudnik w walce o brązowy medal wygrał z Patrykiem Remleinem SKS Unia Swarzędz przez położenie na łopatki. Był to udany rewanż Leona za ostatnią przegraną walkę z tym zawodnikiem.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła MKZ Unia Racibórz przed ZKS Granicą Gdańsk i UKS Jedynką Kostrzyn n.Odrą. ZKS Miastko zajął wysokie 13 miejsce na 52 startujące kluby.

W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo pomorskie wyprzedzając między innymi woj. łódzkie i śląskie.

K. Wanke:

„Poprzez bardzo dobre przygotowanie do zawodów moi zawodnicy wykonali założone cele w 110%. Liczyliśmy na przywiezienie jednego medalu, ale dużą niespodziankę sprawił Leon Rudnik, który po bardzo zaciętych pojedynkach zdobył swój pierwszy medal w grupie wiekowej kadetów”

Jeszcze raz gratulujemy trenerowi Kazimierzowi Wanke wychowania kolejnych medalistów MP, Aleksowi i Leonowi zdobytych medali, a ich rodzicom dziękujemy za przyjazd i dopingowanie.