Maksymilian Grzenkowicz medalistą OOM w kolarstwie szosowym

Wyścig ze startu wspólnego OOM rozegrany został w Pińczycach. Około 120 juniorów młodszych, którzy zakwalifikowali się do finału ścigało się na dystansie 95 km. Wśród nich byli Aleksander Suszko i Nikodem Grzenkowicz z Cartusii,
– Przez cały czas zawiązywały się akcję, ale tą kluczową zainicjował Aleks. Rozerwał peleton na kilka grupek, z pierwszej z nich zaatakował Maks. Odjechał wraz z siódemką innych zawodników, z których po czasie została połowa. We czterech dojechali do mety, niestety dwóch kolarzy było szybszych od Maksia, ale jego trzecie miejsce i tak cieszy – relacjonuje Dariusz Malecki, trener Cartusii.
Wcześniej w Koziegłowach rozegrano jazdę indywidualną na czas OOM, w której dwunaste miejsce, najwyższe z kartuzian, zajął Aleksander Suszko. Nikodem Grzenkowicz, starszy brat Maksa, reprezentował Polskę w Mistrzostwa Europy Juniorów w Kolarstwie Szosowym 2018 w Czechach. Niestety, podobnie jak wszyscy jego koledzy z kadry, nie dojechał do mety.

Przed młodymi zawodnikami Cartusii teraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży na torze, a następnie w MTB. Orlicy z kolei zakończyli zgrupowanie w Borowicach, na którym pracowali nad formą na drugą część sezonu. Dwóch z nich – Wojciech Cieniuch i Jan Krukowski – pojedzie już w najbliższy weekend do Mragowa na Mistrzostwa Polski w MTB, gdzie wystartują też ich młodsi koledzy: Nikodem Grzenkowicz, Justyna Cebula i Kacper Hoppa.