LZS Sołecka Milwino mistrzem Luzińskiej Ligi Sołeckiej LZS 2021

LZS Sołecka Milwino mistrzem Luzińskiej Ligi Sołeckiej LZS 2021

W niedziele 24.10.21 r. na boiskach sołeckich, odbyła się ostatnia kolejka Luzińskiej Ligi Sołeckiej LZS, prowadzona przez Witolda Dąbrowskiego z GOSRiT Luzino.

Mistrzem w sezonie 2021 została drużyna prowadzona przez Wacława Żywickiego, LZS Sołecka Milwino, która po emocjonującym meczu, pokonała LZS Błyskawicę Luzino 5-3. Jaka będzie ostateczna kolejność w tabeli  dowiemy się już za tydzień po rozegraniu zaległych spotkań, ale jest już pewne ze te miejsca zajmą LZS Suchocki Zelewo lub  LZS Sołecka Kochanowo.  Drużyna z Zelewa w niedzielę niespodziewanie przegrała wysoko w Robakowie 1-5, a  zespół z Kochanowa w małych derbach pokonał LZS Sołecką Kębłowo 6-2. W ostatnim meczu LZS Trak Barłomino przegrał z LZS Cyklopy Wyszecino 2-7 ale z uwagi iż w zespole Cyklopów wystąpił nieuprawniony zawodnik , TRAK otrzymał za ten mecz 3 punkty walkowerem.

Komplet  wyników XIV kolejki Ligi Sołeckiej LZS

LZS Sołecka Robakowo – LZS Suchocki Zelewo 5:1

LZS Błyskawica Luzino- LZS Sołecka Milwino 3:5

LZS Sołecka Kochanowo – LZS Sołecka Kębłowo 6:2

LZS Trak Barłomino – LZS Cyklopy Wyszecino 3-0vo (na boisku 2:7 w meczu zagrał nieuprawniony zawodnik)

Tabela ligowa

Pozycja           Nazwa klubu              M        Pkt      Bramki            Z         R         P         

1          LZS Sołecka Milwino           13        30        55 – 25           10        0          3         

2          LZS Sołecka Kochanowo    14        26        40 – 40             8          2          4         

3          LZS SUCHOCKI Zelewo    13        24        46 – 25             8          0          5         

4          LZS Błyskawica Luzino        14        21        39 – 29             6          3          5         

5          LZS Sołecka Robakowo        13        18        35 – 38             5          3          5         

6          LZS Cyklopy Wyszecino       14        16        29 – 33             5          1          8         

7          LZS Sołecka Kębłowo           14        12        24 – 47             4          0          10       

8          LZS TRAK Barłomino          13        9          24 – 55             2          3          8           

Do zakończenie rozgrywek pozostały dwa zaległe spotkania, które rozegramy już w najbliższą niedzielę 31.10.2021 :

12:00 LZS Trak Barłomino – LZS Sołecka Robakowo

14:00 LZS Sołecka Milwino – LZS Suchocki Zelewo

Luzińska  Liga Solecka LZS, to jedyne tego typu rozgrywki w naszym regionie, w których blisko 130 piłkarze amatorów rywalizuję  przez cały rok. Oprócz rozgrywek na boiskach, które gromadzą na trybunach często całe wsie, w sezonie zimowym na Hali GOSRiT odbywają się rozgrywki halowe, które zwieńczone są Turniejem o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Luzino. Ponadto w długi majowy weekend odbywa się Turniej o Puchar Wójta Gminy Luzino. Liga dofinansowana jest przez Gminę Luzino oraz Pomorski LZS. Drużyny wspierane są również ze środków z funduszów sołeckich.

Warto dodać, że piłkarze LZS Suchocki Zelewo reprezentowali pomorze na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale, gdzie nasza drużyna zajęła znakomite 5 miejsce.

Nasza liga – powiedział Piotr Klecha dyrektor GOSRiT Luzino– to znakomity sposób na promocję sportu w najmniejszych wsiach naszej gminy. Biorą w niej udział zarówno doświadczeni zawodnicy, wśród których nie brakuję takich , którzy grają w niej od 20 lat. Ponadto co roku widzimy nowych młodych zawodników, często wychowanków GOSRiT Luzino, którzy w ten sposób realizują swoją sportowa pasję . Przy okazji warto wspomnieć o społecznych kierownikach drużyn soleckich, którym chciałbym dzisiaj podziękować: Mirosław Joskowski z Barłomina, Maciej Korosacki z Zelewa, Kamil Okoń z Kochanowa, Wacław Żywicki z Milwina, Jarosław Reszke z Robakowa, Jarosław Raif z Kębłowa, Leszek Gołąbek z Luzina oraz grający od początku rozgrywek Waldemar Formela z Wyszecina. Organizatorem rozgrywek jest od lat, niezastąpiony Witold Dąbrowski a sędziami byli: Mirosław Miotk, Rafał Magulski, Radosław Sikora oraz Edmund Depta. Podsumowanie rozgrywek oraz wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie podczas Gali Sportu, która została zaplanowana na 4 grudnia.