LZS Gniew zwycięzcą I Drużynowego Memoriału Rajmunda Kirszensteina i zdobywcą „Złotej Wieży”

LZS Gniew zwycięzcą I Drużynowego Memoriału Rajmunda Kirszensteina i zdobywcą „Złotej Wieży”

35015W dniu 12 kwietnia 2015r. na Zamku w Gniewie odbył się Finał Wojewódzki 57. Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o “Złotą Wieżę” – Gniew 2015r oraz „I Drużynowy Memoriał im. Rajmunda Kirszensteina”. Patronat honorowy objęła Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, Zamek Gniew sp. zo.o. oraz UKS „Alfil” Gniew. Pani Burmistrz powitała wszystkich gości i dokonała uroczystego otwarcia. Następnie Sekretarz Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku Pan Franciszek Kaszubowski wraz z kierownikiem turnieju Aleksandrem Kirszenstein powitali zawodników i przedstawili regulamin turnieju. Kapitanowie drużyn rozlosowali numery startowe i przystąpiono do rozgrywek. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Tempo gry 15 minut dla zawodnika na partię. Drużyna składała się z czterech osób, dwóch seniorów, juniora i kobiety. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn: z Pelplina, Morzeszczyna, Linii, Nicponi i Gniewa. Nie dotarły drużyny z Pucka i Trąbek Wielkich.
Po sportowej rywalizacji kolejność miejsc była następująca:
I miejsce UKS – LZS „ALFIL” Gniew 8 pkt
II – LZS Nicponia 5 pkt
III – LZS Pelplin 4 pkt.
IV – LZS Linia 3 pkt
V – LZS Morzeszczyn 0 pkt.

Dekoracji najlepszych drużyn dyplomami, medalami i pucharami dokonali: Wojciech Szulc – Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, Franciszek Kaszubowski – Sekretarz Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku, oraz Aleksander Kirszenstein – kierownik turnieju. Dwie pierwsze drużyny z finału wojewódzkiego będą reprezentować województwo pomorskie w finale centralnym, który w tym roku odbędzie się dniach 31 maja – 5 czerwca 2015 w Chotowie w woj. podkarpackim.

Zwycięska drużyna z burmistrzem. Od lewej Adam Kirszenstein, Małgorzata Wiecka, Marek Hejnowski, Łukasz Kirszenstein oraz Wojciech Szulc.

Ogłoszenie wyników; Od lewej: Wojciech Szulc, Aleksander Kirszenstein, Franciszek Kaszubowski