Luzino. Mistrzostwa Europy – Festiwal Baśki i Kopa

Luzino. Mistrzostwa Europy – Festiwal Baśki i Kopa

baszka2016W niedzielę 14 sierpnia Luzino, będzie po raz pierwszy stolicą Baśki. W Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, odbędzie się Festiwal Baśki i Kopa oraz turniej sportowy o Mistrzostwo Europy. Turnieje będą rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport oraz Kopa sportowego.
Mistrzostwa Europy, zalicza się do rankingu Masters Polska 2016. W turnieju zostaną rozegrane 4 rundy po 40 rozdań. Wszyscy zawodnicy będą rywalizować o 50 pucharów oraz nagród rzeczowych. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Organizator przygotował nagrodę główną w postaci telewizora.
Natomiast 13 sierpnia w Hali Sportowej w Luzinie, odbędzie się Festiwal Baśki i Kopa o tytuł Super Mistrza Baśki i Kopa. Festiwal Baśki i Kopa o tytuł Super Mistrza Baśki i Kopa, zostanie rozegrany w czterech najbardziej popularnych odmianach gry w Polsce: Baszka Méster Sport As , Baśka czerwona – As bez granów, Baśka czarna – As ♣ As ♠ As , Kop – As 10 ♣ 10 ♠ 10 . W turnieju zostaną rozegrane 4 rundy po 40 rozdań. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Organizator przygotował nagrodę główną w postaci tableta. Miłośnicy Baśki i Kopa po raz pierwszy w Polsce będą mieli okazję rywalizować w ten sposób
Turnieje zostaną rozegrane w Hali Sportowej w Luzinie, ul. Mickiewicza 22. Mistrzostwa Europy – 14 sierpnia 2016 r., zapisy, godz. 11/30 – 12/45. Festiwal Baśki i Kopa, zostanie rozegrany 13 sierpnia 2016 r., zapisy, godz. 13 – 13/45. Turniej sportowy godz. 14
Na turniej sportowy Mistrzostwa Europy w karcianą Baśkę, zaprasza Jarosław Wejer – Wójt Gminy Luzino, który patronuje wydarzeniu.
Partnerem Mistrzostw Europy jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Gdańsku

Regulamin – Mistrzostwa Europy w karcianą Baśkę

Organizatorem Mistrzostw Europy jest Polska Federacja Baszka – Kop oraz KTS-K GOSRiT Luzino.

Piotr Klecha
Prezes KTS-K GOSRiT Luzino