Ludowe Zespoły Sportowe wspierają Aktywnych Seniorów

Ludowe Zespoły Sportowe wspierają Aktywnych Seniorów

Kluby Zrzeszone w Pomorskim LZS w coraz większej ilości organizują zajęcia sportowe dla najbardziej doświadczonych sportowców. Zwieńczeniem ich pracy była Wojewódzka Senioriada, która już po raz trzeci odbyła się w Skarszewach. Brało w niej udział blisko 300 sportowców m in. z: Gdańska, Wejherowa, Sztumu, Starogardu Gdańskiego, Pruszcza Gdańskiego , oraz Gminy: Smętowo Graniczne, Trąbki Wielkie, Puck, Luzino, Gniew, Morzeszczyn, Pruszcz Gdański, Chmielno i Skarszewy.

Na terenie całego województwa odbywają się cykliczne, nie tylko sportowe  zajęcia , dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego. Odbywają się one w klubach LZS:  Sztum, Luzino, Chmielno, Gmina Puck – Strzelno , Trąbki Wielkie, Pszczółki, Malbork, Nowy Dwór Gdański, Bojano i Kębłowo  .

W ramach tych zajęć największym powodzeniem cieszą się zajęcia sportowe. Wśród nich są m in. prężnie działająca sekcja Nordic Walking w Sztumie, która uczestniczy w licznych zawodach sportowych, czy Weteranów lekkiej atletyki w gminie Puck, dla których organizowane są liczne zawodody, w tym m in. w 2020 roku odbyły się XX Otwarte Mistrzostwa Ziemi Puckiej w Czwórboju Rzutowym Weteranów.

W ramach projektów: “Bezpieczny Senior w Internecie”, czy Stop samotności otwieramy nowe możliwości!” i Aktywny Senior LZS, nasi sportowcy mogą liczyć również m in. na spotkania z dietetykiem, szkolenia z nowych technologii, wyjazdy integracyjne itp.

We współpracy z Kaszubskim Towarzystwem Sportowo – Kulturalnym udało się również pozyskać środki UE, dzięki którym realizowane są zadania na terenie Powiatu Wejherowskiego, a od stycznia 2021 roku również w gminach Nowa Wieś Lęborka i Cewice w Powiecie Lęborskim.

Jak widać nasi seniorzy dzięki Ludowym Zespołom Sportowym nie mogą narzekać na nudę . Warto dodać, że w sytuacji postępującej pandemii większość zajęć odbywa się online.

P. KLECHA: W LZS OFERTY AKTYWNOŚCI DLA SENIORÓW ODBYWAJĄ SIĘ W ZMIENIONEJ FORMIE.

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fradiokaszebe.pl%2Fpodcast%2Fp-klecha-w-lzs-oferty-aktywnosci-dla-seniorow-odbywaja-sie-w-zmienionej-formie%2F%3Ffbclid%3DIwAR3bv32ph5D8BDLNe1FIy3-SKZdQYB106Ckl7PpO4QqVikODxMyAmod1KUA&h=AT0EgxOKRhKhPHfciH-BitXaC29bFUMTNWYa-kKNa0k2bGYgb6rNX_yS2OqzFP_tci2crj_NNzVIxYcrgOG7OjqeIt_peMUBJblxu1T73HU5FUPKXfva_8wQDDR129Yv6GhzkVe02w