LUBIANA CUP 2024

LUBIANA CUP 2024

W dniach 15-16 czerwca 2024r. na stadionie sportowym w Łubianie odbył się jeden z największych turniejów dla dzieci w Polsce – LUBIANA CUP 2024r.

Do rozgrywek przystąpiło ponad 1000 zawodniczek i zawodników z województw pomorskiego i warmińsko – mazurskiego. W całych rozgrywkach rozegrano prawie 200 meczów podczas których strzelono ponad 550 bramek.

W pierwszym dniu turnieju o miano najlepszej drużyny walczyli chłopcy, natomiast w drugim – dziewczęta. Do Łubiany przyjechały zespoły m.in. z Elbląga, Trójmiasta, Chojnic, Tczewa, Słupska, Kartuz, Kościerzyny i wielu innych miejscowości.

To było wielkie, piłkarskie święto w wykonaniu najmłodszych miłośników futbolu. Dzięki niemu, młodzi piłkarze i piłkarki mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, a także zdobyć cenne doświadczenie.

Rywalizacja młodych miłośników i miłośniczek futbolu w Łubianie stała się już tradycją sportowych wydarzeń organizowanych w powiecie kościerskim dla najmłodszych.

Poszczególne mecze dostarczyły wielu emocji nie tylko samym zawodnikom, ale również kibicom, którzy podziwiali ich umiejętności. Podczas turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły z powiatu kościerskiego.

W tym roku kibice i sympatycy drużyn, którzy nie mogli pojawić się na naszym stadionie, aby kibicować swoim faworytom mogli oglądać ich mecze na żywo na AleKanał na YouTubie.

Zapis wideo:

• Mecze chłopaków: https://www.youtube.com/watch?v=Y1TeNO6LdgI

• Mecze dziewczyn: https://www.youtube.com/watch?v=10ElyyJYvFs

“Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego”