Łubiana Cup 2023

Łubiana Cup 2023

Niemal 100 zespołów, ponad 1300 zawodniczek i zawodników, 300 meczów, prawie 600 bramek – tak w wielkim skrócie można podsumować największy w Polsce Turniej Piłki Nożnej dla dzieci LUBIANA CUP 2023. Dwudniowe zawody były rozgrywane na stadionie i orliku w Łubianie. W pierwszym dniu turnieju o miano najlepszej drużyny walczyli chłopcy, natomiast w drugim – dziewczęta. Zespoły chłopców rywalizowały w kategoriach od rocznika 2012 do 2017, natomiast dziewczynki od 2008 do 2015. Do Łubiany przyjechały zespoły m.in. z Braniewa,  Górska, Kęsowo, Trójmiasta, Chojnic, Tczewa, Bytowa, Wejherowa i wiele innych miejscowości.

To było wielkie, piłkarskie święto w wykonaniu najmłodszych miłośników futbolu. Dzięki niemu, młodzi piłkarze i piłkarki mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, a także zdobyć cenne doświadczenie.

Rywalizacja młodych miłośników i miłośniczek futbolu w Łubianie stała się już tradycją sportowych wydarzeń organizowanych w powiecie kościerskim dla najmłodszych. 

Poszczególne mecze dostarczyły wielu emocji nie tylko samym zawodnikom, ale również kibicom, którzy podziwiali ich umiejętności. Podczas turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły z powiatu kościerskiego – mówi Krzysztot Recław, prezes LKS Ceramik Łubiana oraz pomysłodawca i główny organizator turnieju.

– W tym roku udało nam się zorganizować jeszcze większy turniej, aniżeli w latach minionych. Czujemy ogromną satysfakcję, że z roku na rok w piłkarskich zmaganiach uczestniczy coraz większa liczba zespołów, a także z tego, że powiększamy swój zasięg. W imieniu dzieci, rodziców, a także zarządu klubu Ceramik Łubiana i Akademia Piłkarska Kościerzyna pragnę podziękować wszystkim partnerom i sponsorom, którzy pomogli w zorganizowaniu turnieju, a także pomagają w bieżącej działalności naszego klubu – podsumowuje Krzysztof Recław.

– Cieszę się, że do piłkarskich zmagań przystąpiło tak dużo zespołów. To jednoznaczny dowód, że dzieci chcą spędzać czas w aktywny sposób, z czego należy się tylko cieszyć – powiedział nam Jarosław Waszczuk Wiceprezes Ceramika Łubiana

 Warto dodać, że podczas turnieju została wyróżniona trenerka Dominika Brzezińska – Recław z Akademii Piłkarskiej Kościerzyna, która uchwałą Zarządu Pomorski Związek Piłki Nożnej została odznaczona srebrną odznaką zasłużony dla Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Dodajmy na koniec, że głównymi organizatorami Turnieju Piłki Nożnej Lubiana Cup 2023 był Ceramik Łubiana oraz AP Kościerzyna. Turniej został dofinansowany przez Gminę Kościerzyna, Powiat Kościerski, Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej.