KTS-K GOSRiT LUZINO V DRUŻYNĄ POLSKI !!!

podkts2015_010W dniach 20-24.05.2015 w Krośnie odbyły się INDYWIDUALNE i DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETEK I KADETÓW W TENISIE STOŁOWYM (OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY).
Prawo startu w turnieju drużynowym miały 32 drużyny (16 z rankingu ogólnopolskiego i 16 z eliminacji wojewódzkich). Natomiast w rozgrywkach indywidualnych prawo gry miało 64 zawodników (32 z rankingu ogólnopolskiego i 32 z eliminacji wojewódzkich). Zarówno w grze drużynowej jak i indywidualnej wystąpiły zawodniczki KTS-K GOSRiT LUZINO w składzie Magda Płotka i Katarzyna Płotka. W turnieju drużynowym w pierwszym meczu nasza drużyna spotkała się z UKS DOJLIDY BIAŁYSTOK. Faworytem tego spotkania były tenisistki z Białegostoku, jednak po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku to luzińskie tenisistki cieszyły się ze zwycięstwa 3:2 ( 0:3, 3:1, 2:3, 3:0, 3:1).
W kolejnym meczu nasza drużyna sprawiła jeszcze większą niespodziankę pokonując rozstawiony z nr 3 zespół SCKiS HALS WARSZAWA 3:1 (0:3, 3:0, 3:1, 3:0).
W meczu o wejście do półfinału drużyna z Luzina uległa KTS-K MOKSiR ZAWADZKIE 3:1 (3:0, 3:0, 1:3, 3:1) i została sklasyfikowana na miejscu piątym. Jest to ogromny sukces i najwyższe miejsce w historii luzińskiego tenisa stołowego, Gratulujemy!!!

Po rozgrywkach drużynowych nasze zawodniczki wystąpiły w grze indywidualnej. Katarzyna Płotka została sklasyfikowana na pozycji 33-48 a Magda 49-64. Mistrzynią Polski została K. Węgrzyn (MLKS STRONIE ŚLĄSKIE), która pokonała w finale A. Zakrzewską (HALS WARSZAWA).

W drodze powrotnej zawodniczki KTS-K GOSRiT LUZINO zatrzymały sie na posiłek gdzie nieoczekiwanie spotkały drużynę ASTS OLIMPIA-UNIA GRUDZIĄDZ. Podopieczni Piotra Szafranka wracali z decydującego meczu superligi mężczyzn, w którym to pokonali 3:1 BOGORIĘ GRODZISK MAZOWIECKI i zostali Drużynowym Mistrzem Polski. Obydwie drużyny pogratulowały sobie sukcesów i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.