KS Osiczanka Osice zwycięzcą Finału Wojewódzkiego turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka 2016

KS Osiczanka Osice zwycięzcą Finału Wojewódzkiego turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka 2016

20160616_154929aW czwartek 16 czerwca na stadionie w Suchym Dębie odbył się Finał Wojewódzki 6 Ogólnopolskiego Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka rocznik 2003 i młodsi. W turnieju zmierzyło się ze sobą 6 drużyn, które wygrały eliminacje w swoich regionach. Zwycięzcy – Osiczanka Osice będą reprezentować województwo pomorskie w Finale Ogólnopolskim w Prószkowie (7-10.07.2016).

Równolegle na dwóch boiskach rozegrano mecze „każdy z każdym” w dwóch grupach, następnie półfinały i mecze o miejsca.
W grupie A znalazły się drużyny: Osiczanka Osice, SP Połczyno oraz ZS Somonino
W grupie B: GTS Straszyn (gm. Pruszcz Gdański), SKF LZS Pogoń Smętowo oraz KTS-K GOSRiT Kleba Luzino

W meczach półfinałowych zmierzyły się ze sobą drużyny SP Połczyno – KTS-K GOSRiT Kleba Luzino (6:5) oraz GTS Straszyn – KS Osiczanka Osice. Mecz ten – niemniej emocjonujący od finału zakończył się w regulaminowym czasie gry 0:0 i o zwycięstwie Osic zadecydowały rzuty karne (2:3). Tym samym zespół ze Straszyna musiał pogodzić się z odebraniem szansy na wyjazd do Prószkowa. Po porażce gracze wyraźnie się załamali i niemalże dali sobie odebrać sobie zwycięstwo w meczu o 3 m-ce. Losy spotkania rozstrzygnęły się pod koniec spotkania, kiedy to chłopcy wyraźnie się przebudzili zdobywając 3 bramki w ciągu 2 minut. Wynik spotkania Straszyn – Luzino 6:4. W meczu finałowym Osice pewnie pokonały SP Połczyno 5:1.

Na tytuł najlepszego bramkarza zasłużył Łukasz Klik – GTS Straszyn. Najlepszym strzelcem (z 11 bramkami na koncie) został Bernard Cirocki  – ZS Somonino. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Mateusz Sarnowski – Osiczanka Osice.

Patronatem honorowym imprezę objęli: Wojewoda Pomorski – Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Prezes Pomorskiego ZPN – Radosław Michalski oraz Janusz Kupcewicz – były, wspaniały piłkarz.

Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki,  Pomorskie Zrzeszenie LZS, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Pomorski Związek Piłki Nożnej oraz BIBUS MENOS Sp. z o.o.
Koordynatorem turnieju był Marek Gotartowski.

Końcowa klasyfikacja Finału Wojewódzkiego:
I m-ce: Osiczanka Osice
II m-ce: SP Połczyno
III m-ce: GTS Straszyn (gm. Pruszcz Gdański)
IV m-ce: KTS-K GOSRiT Kleba Luzino
V m-ce: ZS Somonino
VI m-ce: SKF LZS Smętowo Graniczne

Nagrodę fair play otrzymało KTS-K GOSRiT Kleba Luzino

Magdalena Janczak