Krzysztof Różnicki mistrzem Europy U20

Krzysztof Różnicki (Cartusia Kartuzy) potwierdził wielką formę zdobywając tytuł mistrza Europy Juniorów na 800m- 1:47,44. Podopieczny trenera Krzysztofa Króla swobodnie przechodził eliminacje, półfinał by w finale zdeklasować rywali. Srebrny medal wywalczył kolega kadrowy Krzysztofa Kacper Lewalski z Truso Elbląg. Na uwagę zasługuje fakt ,że obaj średniodystansowcy debiutują w kategorii U 20.
Bliski zdobycia brązowego medalu był w biegu na 110mppł reprezentant SKLA Sopot Jakub Szymański. Trenujący pod czujnym okiem Bernarda Wernera płotkarz w finale poprawił rekord życiowy do świetnego czasu 13,43. Czwarte miejsce i rekord w finale najważniejszej imprezy sezonu budzi podziw i szacunek.

Mniej szczęścia miała najmłodsza w ekipie , zaledwie 16 letnia Hanna Grabowska ( AML Słupsk- trener Bernadeta Kopeć), która wynikiem 170 cm zajęła 26 miejsce w eliminacjach skoku wzwyż Na pewno to cenne doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Olimpia Breza ( Remus Kościerzyna – trener Wojciech Pobłocki ) zajęła 18 miejsce w eliminacjach biegu na 3000m wynikiem 10:02,70 . To na pewno nie jest ostatnie słowo ambitnej biegaczki. Wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów i ich trenerów. Trzymamy kciuki za sierpniowe Mistrzostwa Świata.