Kolejny sukces sportowców Pomorskiego Zrzeszenia LZS

W dniach 5-6  marca odbyły się w Żerkowie Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. Wśród 62 klubów, które stanęły na starcie najlepszym okazał się ULKS Talex Borzytuchom, w czołówce uplasował się również AML Słupsk. Nasze województwo zajęło w klasyfikacji ogólnej druga lokatę. Serdecznie gratulujemy!

Oprócz zawodników i zawodniczek z Borzytuchomia i Słupska Pomorskie Zrzeszenie LZS reprezentowały: LKS Zantyr Sztum, LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański, LKS Fenix Słupsk, GKS Żukowo, GKS Cartusia Kartuzy oraz MLKS Baszta Bytów.

Wśród juniorek jako pierwsza metę przekroczyła Małgorzata Karpiuk z KS Podlasie Białystok, druga była Regina Piechowska z ULKS Talex Borzytuchom (aktualna mistrzyni Polski U18 w alpejskim biegu górskim), a trzecia Katarzyna Nowakowska AML Słupsk. Trasa juniorek liczyła 2000 m. Wśród juniorów mistrzem Zrzeszenia został Adam Ochnik z KS Polonia Pasłęk, z którym do ostatnich metrów o złoto walczył Kacper Adamczak z KS Stal LA Ostrów Wlkp., trzeci był Dawid Janta z ULKS Talex Borzytuchom. Juniorzy rywalizowali na trasie o długości 4000 m.

Wśród zawodniczek w kategorii U23 klasą dla siebie była broniąca tytułu mistrzyni LZS Beata Topka z ULKS Talex Borzytuchom, która w tym roku zdobyła tytuł halowej mistrzyni seniorów i U23 w biegu na 3000 m, jest także aktualną mistrzynią Polski U23 w biegach przełajowych. Topka o 18 sekund wyprzedziła Milenę Sadowską z WMLKS Pomorze Stargard, trzecia była Zuzanna Latańska z MLKS Nadwiślanin Chełmno. Bieg odbywał się na dystansie 3000 m. Wśród młodzieżowców zdecydowane zwycięstwo odniósł Dawid Borowski z KS Stal LA Ostrów Wlkp., niedawny brązowy medalista HMP U23 na 1500 m., drugi był Norbert Jefimczyk z LKS Fenix Słupsk, a trzeci Mateusz Lipiński z AML Słupsk. Młodzieżowcy mieli do pokonania 4000 m.

Organizatorem mistrzostw Było Krajowe Zrzeszenie LZS oraz jako organizator bezpośredni Wielkopolskie Zrzeszenie LZS przy współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Gminy Żerków, UKS Przełaj Żerków oraz Ministerstwa Sportu.