Kolejne zadania dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Kolejne zadania dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Rozpoczęliśmy 3 zadania publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Województwa Pomorskiego. Programy te, podobnie jak w roku ubiegłym dotyczą aktywizacji seniorów oraz zapobiegania uzależnieniom i patologiom społecznym przez sport.

Program 1.
„Zapobieganie uzależnieniom i patologiom społecznym przez sport”

Programem objętych zostanie 6 grup profilaktyczno – sportowych, które spotykać się będą na systematycznych zajęciach sportowo – rekreacyjnych oraz edukacyjnych. Cztery z nich będą kontynuować swoją działalność, a dodatkowo powstaną dwie nowe grupy, m. in. w Konarzynach.

Program 2.
„Działania pomocowe dla seniorów”

Środki na zadanie mają pomóc utrzymać formę 200 seniorom z terenu 6 powiatów województwa pomorskiego. Seniorzy otrzymają maty oraz piłki fitness umożliwiające wykonywanie różnorodnych ćwiczeń w domu. Dodatkowo będą mogli skorzystać z zaproponowanych przez naszych trenerów nagrań z ćwiczeniami. Działania te mają pomóc seniorom utrzymać formę oraz wzmocnić mięśnie. Pamiętajmy, że ćwiczenia to jeden z najważniejszych elementów rehabilitacji!

Program 3.
„Aktywny senior”

W ramach projektu funkcjonować będzie 5 grup, w których seniorzy spotykać się będą na systematycznych zajęciach rekreacyjno – sportowych oraz nauczą się podstawowej obsługi komputera czy smartfona. Grupy obejmą swoim działaniem tereny Trąbek Wielkich, Pucka, Luzina, Chmielna oraz Sztumu. Będzie to dla nas najtrudniejsze zadanie, gdyż osoby starsze są grupą najbardziej zagrożoną w przypadku zachorowań. Jesteśmy jednak po wielu konsultacjach z samymi zainteresowanymi i wiemy, że czekali na to zadanie wiele miesięcy! Dołożymy więc wszelkich starań, by przeprowadzenie zadania było bezpieczne dla naszych seniorów.