Kolejne sukcesy luzińskich kickboxerów

Kolejne sukcesy luzińskich kickboxerów

W sobotę  18 listopada w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kickboxingu dla kadetów, juniorów i seniorów. Organizatorem Mistrzostw był Klub PCNP Rebelia Kartuzy z trenerem Patrykiem Zaborowskim na czele. W zawodach wzięły udział liczące się kluby kickboxingu z Pomorza – oprócz gospodarzy, obecni byli również m.in. zawodnicy Probe Starogard Gdański, Duet Gdańsk oraz Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe i KTS-K GOSRiT Luzino. Oprócz Drużyn woj. pomorskiego gościnnie walczyli zawodnicy z Głogowa, Wilkowic oraz Piły.

Reprezentanci Wejherowa i Luzina stoczyli sporo walk, większość z nich wygrywając lub rozstrzygając walki pomiędzy sobą.


Podsumowując, Mistrzostwo woj. pomorskiego wywalczyły dziewczyny:
1.      Zuzanna Kalbarczyk – kick light – Luzino
2.      Paulina Stenka – pointfighting oraz kick light – Luzino
3.      Julia Kwidzińska – pointfighting – Luzino
4.      Filip Stark – pointfighting – Luzino

Małgosia Nastały (przegrana z Siecińską) oraz Julia Kwidzińska w kick light (przegrana z zawodniczką z Wilkowic), a także Sandra Pikron (przegrana z Kwidzińską) oraz Kacper Macholl (przegrana w pointfighting z Filipem) Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Był to ostatni start zawodników z Wejherowa i Luzina w roku 2017.

Obecnie trwa nabór na treningi kickboxingu. Bliższe informacje na stronie www.sportwejherowo.pl .

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu  zawodniczki z Luzina zdobyły medale w Pucharze Polski w  kickboxingu w  formule light contact dla kadetów i  juniorów. W  stawce blisko 200 zawodników z  całej Polski, znaleźli się wspierani przez ITO DESIGN zawodnicy KTS-K GOSRiT Luzino i  Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Ponownie na zawody rangi ogólnopolskiej, trener Rafał Karcz wystawił żeński skład. Oto rezultaty:

  1. Zuzanna Kalbarczyk – 1 miejsce, zdobywczyni Pucharu Polski light contact kadetów st. do 65 kg
  2. Paulina Stenka – 1 miejsce, zdobywczyni Pucharu Polski light contact juniorów do 70 kg
  3. Julia Kwidzińska – 3 miejsce, brązowa med. Pucharu Polski light contact kadetów st. do 55 kg.

Zawody i  medale, w  tym złote z  Gdańska, Szczecina, Świdnika, czy Węgrowa w  tak krótkim czasie świadczą, że zawodnicy, przede wszystkim zawodniczki, stale utrzymują i  podnoszą wysoki poziom wyszkolenia. Na ich sukcesy składają się m.in. systematyczność i  zaangażowanie w  treningi.

Wyjazd ten nie byłby możliwy, gdyby nie wielkie wsparcie Sponsora, Firmy ITO DESIGN z  Panem Filipem Buda oraz Panią Marzeną Laskowską-Budda na czele. Bardzo dziękujemy! Ponadto podziękowania należą się także najlepszej przychodni rehabilitacyjnej w  Wejherowie – FIT MED za przygotowanie zdrowotne reprezentantki Polski, Zuzanny Kalbarczyk.

Wyjazd do Kartuz na Mistrzostwa woj. pomorskiego sfinansowane zostały ze środków własnych zawodników i rodziców młodych kickboxerów – dziękujemy! Ponadto pomoc organizacyjną zaoferował ojciec jednego z zawodników Klubu, Pan Przemysław Krause, który sam również z powodzeniem trenuje kickboxing. Dziękujemy za bezpieczny dojazd oraz powrót Panu Przemkowi. Trenerem zawodników jest Rafał Karcz.