Kolejne sukcesy kolarzy OSSM LZS GKS Cartusia Kartuzy

2016-09-25-14_56_20
Wrzesień okazał się bardzo dobrym miesiącem dla kolarzy OSSM LZS – GKS Cartusia Kartuzy. Brązowy medal wywalczyli młodzieżowcy na Torowych Mistrzostwach Polski seniorów na Pruszkowskim velodromie. W indywidualnym wyścigu eliminacyjnym brąz wywalczył Damian Sławek, natomiast na dystansie 1000 m ze startu zatrzymanego Adrian Kaiser wywalczył srebro. Zwycięstwo we wspaniałym stylu odnotował Szymon Sajnok w ogólnopolskim kryterium ulicznym w Wieluniu.

Na początku miesiąca, nasi młodzieżowcy udali się na Torowe Mistrzostwa Polski seniorów na Pruszkowskim velodromie. Start traktowany był głównie treningowo i dla zdobycia kolejnych doświadczeń, jednak wyszło znacznie lepiej.
W pierwszym dniu rozgrywania imprezy, rozgrywano konkurencje drużynowe na dystansie 4km. W eliminacjach, nasza drużyna jadąca w składzie Adrian Kaiser, Artur Sowiński, Maciej Pojawa oraz Damian Sławek wywalczyła 4 czas, co dawało możliwość walki o brązowy medal w finale. Przeciwnik w finale był bardzo trudny – grupa zawodowa Verwa Active Jet, na co dzień ścigająca się z najlepszymi zawodnikami na świecie. Do popołudniowego startu zawodnicy podeszli bardzo zmotywowani, co przełożyło się o poprawę czasu z eliminacji o niespełna 3 sekundy, ustanowienie rekordu klubu i zdobycie o setne sekundy brązowego medalu.
Kolejne dni to konkurencje indywidualne. I tu,były kolejne niespodzianki w postaci medali naszych zawodników. W wyścigu eliminacyjnym brąz wywalczył Damian Sławek, natomiast na dystansie 1000 m ze startu zatrzymanego, Adrian Kaiser wywalczył srebro. Dwukrotnie również otarliśmy się o podium – na 1000 m Artur Sowiński oraz jadący w finale B na 4 km Adrian Kaiser.
Kolejnym sukcesem, było zwycięstwo we wspaniałym stylu Szymona Sajnoka w ogólnopolskim kryterium ulicznym w Wieluniu. Był to pierwszy start Szymona od upadku podczas zawodów w czeskim Prostejovie 3 tygodnie wcześniej.
W kolejnym tygodniu rozgrywano Finał Mistrzostw Polski w kryteriach ulicznych (do klasyfikacji liczyło się 10 edycji kryteriów, rozgrywanych na przestrzeni całego sezonu). W roli obrońców pozycji medalowych wystartowała dwójka naszych zawodników – Patrycja Lorkowska w śród juniorek oraz Damian Sławek w  młodzieżowcach (lider) oraz elicie (3. miejsce).
Oboje świetnie wykonali swoje zadania. Patrycja wygrała wyścig wśród juniorek, jednocześnie zajmując 2. miejsce i zdobywając srebrny medal w MP Kryteriów ulicznych. Damian wywalczył Mistrzostwo Polski i jednocześnie awansował w elicie na drugą lokatę.
Na zakończenie miesiąca (i sezonu szosowego w roku 2016), rozegrano Mistrzostwa Polski par i drużyn.
W rywalizacji par w kategorii juniorów młodszych na dystansie 20km, duet Nikodem Grzenkowicz/Jasiu Szwaba zajęli 23. miejsce. Wśród młodzieżowców na dystansie 30km, para Sajnok/Sławek wywalczyła srebrny medal przegrywając, ale i jednocześnie wygrywając z parami z zawodowej grupy CCC. W elicie zajęli 4. lokatę.