Kolarze GKS CARTUSIA piąty raz z rzędu Mistrzami Polski w Jeździe Drużynowej na dochodzenie.

Po bardzo udanych startach w Pucharach Polski na szosie i torze zawodnicy sekcji kolarskiej w dniach 21-23.05.2022 przystąpili do Torowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Pruszkowie.

Podczas pierwszego dnia rywalizacji, nasi wywalczyli tytuł Mistrzów Polski w jeździe drużynowej na dochodzenie – po raz piąty z rzędu.

W kwalifikacjach, jadąc w składzie Aleksander Krukowski, Adam Woźniak, Jakub Soszka i Kacper Majewski, wykorzystaliśmy fakt, iż jako obrońcy tytułu wystartowaliśmy jako ostatni i znaliśmy wyniki poprzednich drużyn. Nasz zespół pojechał „na awans” i z czasem 4:09 pewnie awansowaliśmy do finału.

Do finału przeciw zespołowi „KK Tarnovia Tarnowo Podgórne” przystąpiliśmy w nieco zmienionym składzie i za Aleksandra został wprowadzony Maciej Noceń.

Finał to mocna i perfekcyjna jazda od startu zgodnie z założeniami i w efekcie rozstrzygnięcie na naszą korzyść poprzez dojście drużyny przeciwnej po dystansie 2,5 kilometra, a czas 2:03 na 2km dawał realną szansę na pierwszą drużynówkę w historii naszego klubu z czasem poniżej 4 minut!

W pierwszym dniu, wystartowaliśmy również dwoma zespołami w sprincie drużynowym, gdzie walcząc w finale B o brąz, przegraliśmy i wywalczyliśmy 4. miejsce. Drugi zespół zajął 5. lokatę.

Kolejny dzień zmagań to przede wszystkim omnium, czyli tak zwany wielobój. W tym dniu nie było mocnych na Adama Woźniaka, który zebrał zdecydowanie najwięcej punktów w czterech konkurencjach, pewnie zdobywając złoto i kolejny dla naszego klubu tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. Do samego końca o brązowy medal walczył również Kacper Majewski, ostatecznie plasując się tuż za podium. W najlepszej dziesiątce znaleźli się również Jakub Soszka – 8. miejsce oraz Aleksander Krukowski – 9. miejsce.

Ponadto tego dnia rozgrywany był sprint, gdzie Szymon Pomian zajął 5. miejsce oraz omnium kobiet, w którym Kamila Mróz zajęła 12. lokatę.

Ostatni dzień mistrzostw, to madison – niezwykle widowiskowa i techniczna konkurencja rozgrywana w parach.

Po bardzo wyrównanej walce do samego końca, zdobyliśmy kolejny medal. Tym razem Adam Woźniak w parze z Jakubem Soszką, wywalczyli srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski. Druga para – Kacper Majewski i Maciej Noceń ukończyła rywalizację na 5. miejscu.