Kickboxing: Grad medali luzińskich sportowców

Kickboxing: Grad medali luzińskich sportowców

20160507_08491514 letnia mieszkanka Kębłowa, gm. Luzino, podopieczna trenera Rafała Karcza, Zuzanna Kalbarczyk, zawodniczka KTS-K GOSRiT Luzino pewnie obroniła tytuł podwójnej Mistrzyni Polski w kickboxingu w regulaminie pointfighting oraz light contact sprzed roku.

Jest to 6-ty tytuł Mistrzowski niezwykle utalentowanej i dobrze rokującej na przyszłość polskiej  kickboxerki. W tym roku sięgnęła dwa razy po złoto w kategorii wagowej do 60 kg. Tym samym zapewniła sobie możliwość udziału w Mistrzostwach Świata kadetów, które odbędą się w Irlandii w sierpniu!
W weekend 8-10 maja w Lesznie trener Rafał Karcz miał wiele powodów do dumy. Prowadzeni przez niego zawodnicy i zawodniczki wywalczyli razem 5 złotych medali, 3 srebrne, 4 brązowe, co daje razem 12 krążków z najważniejszej dla kadetów i juniorów imprezy kickboxingu na macie w tym sezonie!
Mistrzami Polski kadetów starszych zostali zawodnicy:  Zuzia Kalbarczyk 2-krotnie (pointfighting, light contact – KTS-K GOSRiT Luzino), Paulina Stenka (pointfighting, Luzino), Filip Stark (pointfighting, KTS-K GOSRiT Luzino). Filip Stark również wywalczył sobie prawo w Mistrzostwach Świata w wadze do 69 kg kadetów starszych.
Wicemistrzami Polski zostali: Maja Walkusz w kat. kadet młodszy do 37 kg, Aleksander Kohnke w kat. juniorów do 69 kg (oboje Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) oraz Paulina Stenka (Luzino). Brązowe medale powędrowały do: Oliwera Laskowski, Mikołaja Herzberga, Macieja Fragel (wszyscy Wejherowo) oraz do Kacpra Macholla z Luzina.
Przypomnijmy, że wszyscy zawodnicy trenują pod opieką trenera Rafała Karcza, a na mocy porozumienia o współpracy, zawodnicy z terenu Gminy Luzino, na co dzień trenujący w GOSRIT, startują w barwach KTS-K GOSRiT Luzino.