Kickboxerki GOSRiT Luzino, Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka otrzymały powołanie do Kadry Narodowej Kadetów

Kickboxerki GOSRiT Luzino, Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka otrzymały powołanie do Kadry Narodowej Kadetów

kickbokser

Sukcesy młodych kickboxerek GOSRiT Luzino na imprezach mistrzowskich nie przeszły bez echa. Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka otrzymały powołanie do Kadry Narodowej Kadetów. Otwiera się przed nimi szansa wyjazdu na Mistrzostwa Europy do hiszpańskiego San Sebastian.

Podopieczne trenera Rafała Karcza notują od początku tego roku znakomite występy, przywożąc medale i puchary. W Lesznie na Mistrzostwach Polski Kadetów w formule Light Contact i Pointfighting, Zuzanna Kalbarczyk wywalczyła w swojej kategorii wagowej tytuł mistrzowski w pointfighting i tytuł mistrzowski w formule light-contact. Nie ustępowała jej Paulina Stenka, która w swojej kategorii wagowej zdobyła tytuł mistrzowski w formule pointfighting i wicemistrzostwo w formule light-contact.

Obie zawodniczki wystartowały także w Lidzbarku Welskim na Mistrzostwa Polski Kadetów w Kickboxingu w formule Kick-Light i osiągnęły kolejny sukces. Zuzanna i Paulina wywalczyły tytuły wicemistrzowskie, każda w swojej kategorii wagowej. Sukces tym większy, ponieważ dla obu młodych zawodniczek był to debiut na zawodach rangi mistrzostw kraju wersji kick-light.

Sukcesy młodych zawodniczek GOSRiT-u Luzino zostały zauważone i dostrzeżone. Zaowocowało to powołanie Zuzanny i Pauliny do Kadry Narodowej Kadetek na pierwsze tego roku konsultacje w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy!

Konsultacje, prowadzone przez Polski Związek Kickboxingu, najprawdopodobniej odbędą się w dniach 26-28 czerwca. Przed naszymi dziewczynami otwiera się zatem szansa wyjazdu na Mistrzostwa Europy Kadetów do San Sebastian (Hiszpania). Czy tak się stanie, zadecydują o tym dwa elementy. Po pierwsze optymalna forma i przygotowanie psychofizyczne. Fakt posiadania wielu tytułów i zdobycia wielu medali, nie będzie najistotniejszy. Po drugie, wyprawa na Mistrzostwa Europy to znaczny koszt. Każdy, kto mógłby dopomóc w sfinansowania (zasponsorowaniu) tego przedsięwzięcia, będzie mile widziany.

Mocno trzymamy kciuki za Zuzannę i Paulinę. Wierzymy, że wraz z całym sztabem trenerskim wykorzystają swoją szanse i zdobędą nominacje do reprezentowania naszego kraju na mistrzostwach w Hiszpanii.

Info: www.tubawejherowa.pl