Już za miesiąc I Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich

Już za miesiąc I Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich

Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe podjęło inicjatywę i postanowiło zorganizować Pomorską Spartakiadę Rekreacyjno – Kulturalną Kół Gospodyń Wiejskich o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorami przedsięwzięcia będą: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Rywalizacja Kół KGW odbędzie się w sobotę 7 września 2019 roku o godzinie 12.00 w Chmielnie na obiektach GOKSiR przy ulicy Gryfa Pomorskiego 20.

Panie – reprezentantki wszystkich powiatów województwa pomorskiego wystąpią w trzech konkurencjach kulturalnych: piosenka promująca KGW, tablica informacyjna o kole KGW, ozdoba – stroik żniwny oraz w 7 konkurencjach rekreacyjnych „na wesoło”: rzuty ziemniakami do patelni, dojenie sztucznej krowy, przeciąganie liny, ubijanie piany na czas, narty na trawie, slalom na taczce oraz konkursie rzutów do celu.

Od wielu lat koła KGW ściśle współpracują ze stowarzyszeniami i klubami sportowymi skupionymi w Pomorskim Zrzeszeniu LZS podczas wielu imprez sportowych i rekreacyjnych. Na Panie z KGW niezależnie od regionu województwa można zawsze liczyć! Spartakiada to ukłon w stronę kół KGW, które mają się dobrze bawić i rywalizować z zachowaniem zasad fair play. Nie będą musiały jak podczas większości imprez gotować ani dbać o sprawy kulinarne. Jako organizatorów cieszy nas spore zainteresowanie Kół KGW i chęć wzięcia udziału w spartakiadzie, która będzie innowacją
w naszym województwie. Każda z uczestniczek otrzyma pamiątkowy medal ze spartakiady. W każdej z konkurencji trzy najlepsze zawodniczki/drużyny otrzymywać będą pamiątkowe pucharki. Prowadzona będzie także ogólna klasyfikacja generalna. Na zakończenie wszystkie uczestniczące koła KGW otrzymają pamiątkowe trofea ze słynnej pracowni ceramicznej rodziny Neclów z Chmielna oraz nagrody w postaci sprzętu gospodarstwa domowego i AGD.

Wystąpiliśmy także o honorowy patronat medialny do Telewizji Polskiej S.A.