Już po raz 9 Interplastic Olimpia Osowa Mistrzyniami Polski Kobiet!

Już po raz 9 Interplastic Olimpia Osowa Mistrzyniami Polski Kobiet!

Niesamowita seria INTERPLASTIC Olimpia Osowa Gdańsk trwa nadal!

„Kiedyś marzyliśmy o zdobyciu jakiegokolwiek medalu a dziś jesteśmy najbardziej utytułowaną drużyną kobiecą w kraju. Rozpiera nas ogromna duma i satysfakcja, ale też wiemy ile pracy nas to kosztuje. Regularne treningi, sparingi z chłopakami z Neptuna Gdańsk (dziękujemy!), wyjazdy na obozy, zgrupowania i turnieje zagraniczne.

Interplastic Olimpia Osowa jest od wielu lat Wiodącym Ludowym Klubem Sportowym LZS. Wiele zawdzięczamy Miastu Gdańsk oraz firmie INTERPLASTIC, które nas wspierają. Dziękujemy!

Już w piątek ekscytowaliśmy się niesamowitą walką o zwycięstwo w plebiscycie publiczności na najlepszą zawodniczkę Salming Ekstraligi Kobiet. Zacięta walka trwała dosłownie do ostatnich sekund i ostatecznie Polski Związek Unihokeja postanowił nagrodzić dwie zawodniczki, Zuzę Krzywak z MLUKS Jedynki Trzebiatów oraz naszą Weronikę Grądzką :-).
Gratulujemy obu dziewczynom!!!

Zwycięstwa w plebiscytach są bardzo miłe i dają dużą satysfakcję jednak naszym głównym celem na weekend było zdobycie kolejnego tytułu Mistrza Polski Kobiet. Powszechnie wiadomo, że dużo łatwiej jest zdobyć puchar niż go obronić, tym bardziej, że większość kibiców zawsze trzyma kciuki za nasze rywalki! Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężka przeprawa, gdyż w drużynie Podhala jest wiele świetnych zawodniczek, które są w stanie wygrać z każdym. Świetnie radziły sobie w rundzie zasadniczej i pewnie pokonały w ćwierćfinale Ambrę Ożarów. Później w półfinałach udało im się odwrócić losy rywalizacji i odnieść zwycięstwo nad zawodniczkami Trzebiatowa. Mecz podczas Super Finału Salming Ekstraligi to już inna historia. Liczy się tylko tu i teraz i nie ma możliwości zagrania rewanżu. Każdy zespół przed meczem ma równe szanse. Przy komplecie publiczności zagraliśmy kapitalne spotkanie. Niesieni głośnym dopingiem naszych wspaniałych kibiców wznieśliśmy się na wyżyny swoich umiejętności. Doskonała w bramce Patrycja Bernacka wspierana przez fantastyczną obronę z kapitan drużyny Hanią Samson na czele nie pozwoliły rywalkom na zdobycie żadnej bramki. W ataku fantastycznie zagrała Malwina Zagórska, która zdobyła kolejno trzy gole. Rywalki świetnie się broniły przez dwie tercje wyprowadzając bardzo dobre kontry. W kilku sytuacjach zabrakło im naprawdę niewiele, by pokonać naszą Patrycję. My też nie zawsze potrafiliśmy pokonać Paulinę Młynarczyk, która wiele razy obroniła Podhale przed utratą gola. Trzecia tercja to popis naszej drużyny, która po raz kolejny pokazała, że jest świetnie przygotowana do sezonu i w ostatnich minutach całkowicie dominuje nad przeciwniczkami. Zdobyliśmy kolejno pięć bramek a mogło być ich drugie tyle. Ostatecznie pokonaliśmy MMKS Podhale 7 – 0 i po raz 9 w historii mogliśmy krzyknąć Mistrz, Mistrz Olimpia!!!
Naszym przeciwniczkom gratulujemy srebrnych medali, to też bardzo duży sukces, na który ciężko zapracowały. Brawo Podhale!!!

Chcieliśmy podziękować naszym cudownym kibicom, którzy tak licznie pojawili się w Zielonce i przez cały czas wspierali swoim dopingiem! Jesteście wspaniali!!!
Po meczu otrzymaliśmy jeszcze dwie nagrody indywidualne. Patrycja Bernacka została wybrana najlepszym bramkarzem rozgrywek a Weronika Grądzka z rąk Dominika Siaśkiewicza otrzymała Kryształową Kulę dla najlepszej zawodniczki Salming Ekstraligi Kobiet. Jesteśmy z Was dumni dziewczyny :-)”

INTERPLASTIC OLIMPIA OSOWA GDAŃSK:
Bramkarki – Patrycja Bernacka, Mariola Szarmach, Monika Kraus
Obrońcy – Hania Samson, Kasia Pawłowska, Jagoda Wieczorek, Oliwia Ryszewska, Ania Chomnicka, Natalia Kupczak
Napastnicy – Karolina Damps, Weronika Grądzka, Ania Raczkowska, Malwina Zagórska, Ewelina Nowaczyk, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Martyna Sumisławska, Paula Szpilman-Malicka, Wiktoria Targońska, Ania Szychta, Maja Stenka
Trenerzy – Paweł Ludwichowski, Bogdan Zajdziński, Piotr Ludwichowski