JFA Przechlewo wygrywa turniej Nadzieje Polskiej Piłki z cyklu Kaszub Cup dla rocznika 2008

JFA Przechlewo wygrywa turniej Nadzieje Polskiej Piłki z cyklu Kaszub Cup dla rocznika 2008

W sobotę 15 stycznia 2022 roku, odbył się kolejny turniej Nadzieje Polskiej Piłki z cyklu Kaszub Cup. W imprezie zorganizowanej przez Maksyma Graczyka rywalizowali młodzi piłkarze rocznika 2008.

Zarówno w półfinale jak i w finale  bezkonkurencyjna okazała się drużyna JFA Przechlewo, która obroniła tytuł sprzed roku.  Drugie miejsce zajęły Piki Gdańsk.  W meczu o brąz Jantar Ustka okazał się lepszy od Żelków Żelkowo. Gospodarze turnieju spotkali się w meczu o V miejsce, w którym to GOSRiT II okazał się lepszy od GOSRiTu I. 7 miejsce dla UKS GAP Bruskowa Wielkiego, na kolejnych miejscach uplasowali MKS Władysławowo, GOSRiT Kleba 2009 Luzino  i GKS Kowale 

Wyróżnienie: Oskar Kocoł – Piki Gdańsk

Najlepszy bramkarz: Aleksander Zięba –  Jantar Ustka 

Najlepszy zawodnik: Grzegorz Chrapkowski – JFA Przechlewo

Król strzelców: Julian Strzecki – Jantar Ustka

XII Turniej Nadzieje Polskiej Piłki im. Marszałka Macieja Płażyńskiego to jeden z 12 zawodów halowych, które tej zimy rozegranych zostanie na Hali GOSRiT w Luzinie. Przed nami jeszcze 4 turnieje , które zostały dofinansowane przez Gminę Luzino , Pomorski LZS i Pomorski ZPN. Ponadto nagrody dla uczestników rywalizacji ufundowali : PZPN, Hewi Goal, Gen Gaz oraz patroni honorowi: Mieczysław Struk– Marszałek Województwa Pomorskiego, Dariusz Drelich– Wojewoda Pomorski, Jarosław Wejer– Wójt Gminy Luzino, Henryk Kowalczyk– Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Mieczysław Baszko – prezes RK LZS, Gabriela Lisius – Starosta Powiatu Wejherowskiego, Piotr Klecha- prezes Pomorskiego LZS oraz Posłowie na Sejm RP: Pani Henryka Krzywonos- Strycharska, Pan Kacper Płażyński oraz Pan Marek Biernacki.

Impreza była współorganizowana przez KTS-K i GOSRiT Luzino