JEST MEDAL Z MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW DLA MIASTKA !

Kat. wagowa 66 kg. III m. - Grzegorz Wanke (drugi od prawej na podium)W Zgierzu koło Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym, wolnym oraz zapasach kobiet. Startowało łącznie 251 zawodników z 49 klubów z całej Polski.
Zapaśniczy klub Sportowy Miastko w stylu klasycznym reprezentował Grzegorz Wanke w kategorii wagowej do 66 kg. Grzegorz obronił brązowy medal z roku 2014. W pierwszej walce spotkał się z Mateuszem Bernatkiem (AKS Piotrków Trybunalski). Niestety przegrał z nim na punkty 2:3. Dwurundowa walka (2 x 3 min) miała dramatyczny przebieg. Zawodnik z Piotrkowa do ostatniej minuty prowadził 0:2. Nasz zawodnik na 30 sekund przed zakończeniem walki sprowadził przeciwnika do parteru otrzymując dwa punkty. Przy remisie 2:2 wygrałby Grzegorz, ale na 5 sekund przed zakończeniem walki pod naporem przeciwnika wyszedł on za matę tracąc trzeci decydujący punkt. Mateusz Bernatek został późniejszym zwycięzcą kategorii wagowej do 66 kg. Ogłoszono jego również najlepszym zawodnikiem turnieju.
W drugiej i trzeciej walce Grzegorz pokonał braci Michała i Karola Kośla z Radomia wysoko na punkty.
W czwartej walce Grzegorz już w pierwszej rundzie wygrał z Dawidem Karecińskim (Śląsk Wrocław / V m na Mistrzostwach Europy Seniorów z ubiegłego roku) przez przewagę techniczną 9:1, tym samym zapewniając sobie brązowy medal. W tej walce Nasz zawodnik pokazał wszystkie dobre walory sportu zapaśniczego. Pokazał on szybkość, nieustępliwość, dobrą obronę przed wyniesieniem z parteru i technikę. Dwa rzuty za cztery punkty dały zwycięstwo przez przewagę techniczną. Ogromna radość zapanowała wśród miasteckich kibiców zgromadzonych na trybunach Hali Sportowej w Zgierzu.
Należy nadmienić, że brązowy medal w kategorii wagowej do 71 kg wywalczył też brat Grzegorza – Mateusz Wanke. Aktualnie reprezentuje on Unię Racibórz.
Drugi wychowanek ZKS Miastko Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom) był piąty w wadze do 75 kg.
K. Wanke:
Zdobycze medalowe w seniorach podczas mistrzostw Polski są największymi osiągnięciami każdego zawodnika.
Nie ukrywam, że Grzegorz był przygotowany do wywalczenia złotego medalu. Pozostał lekki niedosyt.
Dziękuję miasteckim kibicom za bezpośrednie wsparcie z trybun, którzy są z naszymi zawodnikami od kilku lat na każdych mistrzostwach Polski.