IX Mistrzostwa Woj. Pomorskiego w Kaszubską Baśkę

IX Mistrzostwa Woj. Pomorskiego w Kaszubską Baśkę

25 marca w Gminnym Domu Kultury w Lini po raz 9. Odbyły się oficjalne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kaszubską „Baśkę” o Puchar Marszałka. Organizatorami zawodów byli: Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, Gminny Dom Kultury w Lini oraz miejscowy Urząd Gminy. Niemalże 100 zawodników z różnych stron województwa przystąpiło do zmagań walcząc o atrakcyjne nagrody. Sędzią zawodów był Tadeusz Meyer.

Zawodnicy grali systemem 3 rund po 60 rozdań każda. Do końcowej klasyfikacji liczyła się liczba tzw. małych punktów uzyskanych we wszystkich rundach. W czasie kiedy weryfikowano wyniki i przygotowywano piekne dyplomy dyrektor GDK w Lini a zarazem Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS Jan Trofimowicz wraz z panią wójt Bogusławą Engelbrecht prowadzili losowanie atrakcyjnych upominków i nagród niespodzianek.

Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Zawodnicy wygrywali m.in. komplety kosmetyków, narzędzia i urządzenia ogrodnicze a także publikacje książkowe. Szczęscie uśmiechnęło się do Ryszarda Waldowskiego, który wylosował tablet a także Kazimierza Grunwalda z Mostów, który wylosował piękną grafikę. W końcowej klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Kazimierz Labuda ( FC SIERAKOWICE), II miejsce wywalczył Andrzej Trochowski ( HOTEL ZAMEK GNIEW), a III Ignacy Błaszkowski (ZOLO DU WĘSIORY). Kolejne miejsca zajęłi: Henryk Odwald ( SZPELA WŁADYSŁAWOWO), Tadeusz Gosz ( KASZUBY LĘBORK), oraz Andrzej Bruszkiewicz ( DONIMIERZ). Wszyscy w/w zawodnicy otrzymali piękne puchary, medale i dyplomy a trzej najlepszych atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu RTV- AGD. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna FC Sierakowice (powiat kartuski) przed Mostami (powiat pucki) oraz Hotel Zamek Gniew ( powiat tczewski). Ponadto występowali reprezentanci m.in. z Donimierza, Karczemek, Lini, Mirachowa, Żelistrzewa, Lewinka, Pobłocia, Szemudu, Krokowej. Drużyny otrzymały komplety pucharów, medali oraz nagrody m.in. szpadle, łopaty i młotki. Okazałymi pucharami nagrodzono także najstarszego zawodnika, którym po raz kolejny okazał się 86-letni Mieczysław Sobisz z Lęborka najlepszą reprezentantkę z Gminy Linia, najmłodszym zaś 27letni Andrzej Labuda z Lini. Najlepszą zawodniczką z gminy Linia okazała się Lidwina Pipka z Lini. Dekoracji dokonali Bogusława Engelbrecht i Jan Trofimowicz. Wiele pracy w przygotowanie zawodów i sprawny przebieg włożyły: Daria Grzenkowicz i Gabriela Syldatk, które zadbały także o ciepły posiłek dla wszystkich uczestników i kibiców. Każdy zawodnik na pamiątkę otrzymał także pamiątkowy medal z mistrzostw.