IX Mistrzostwa Gminy Linia w Tenisie Stołowym

IX Mistrzostwa Gminy Linia w Tenisie Stołowym

12249774_556245964532825_5323848471215902730_n14 i 15 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół w Lini odbyły się IX Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Gminy Linia w tenisie stołowym Organizatorami zawodów był Gminny Dom Kultury przy współpracy z ZS w Strzepczu oraz GS LZS w Lini. Nad całością zawodów czuwał sędzia i główny organizator w jednej osobie Jan Trofimowicz. W sobotę 14 listopada rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody rozpoczęto minutą ciszy oddając hołd ofiarom ataku terrorystycznego w Paryżu.
Po czterech godzinach gry wyłoniono najlepszych. W gronie młodzików rocznik 2003 i młodsi zwyciężył Krystian Darznik a kolejne medalowe miejsca wywalczyli Konrad Jankowski i Mariusz Labuda – wszyscy trzej z Miłoszewa. W gronie kadetek rocznik 2002-2000 zwyciężyła Magdalena Labuda z Miłoszewa przed Agatą Myszka ze Strzepcza i Klaudią Kaczyńską z Lini. W gronie kadetów 2002-2000 zwyciężył Jakub Rzepa z Pobłocia przed Dominikiem Stenką z Lewina i Marcinem Skrzypkowskim ze Strzepcza. Dekoracji zawodników wraz z dyrektorem GDK dokonała Z-ca Wójta Gminy Linia Astrida Kaczyńska. Medaliści otrzymali puchary, dyplomy i medale oraz nagrody w postaci rakiet tenisowych.
15 listopada rywalizowała młodzież ponadgimnazjalne i dorośli. W gronie juniorek zwyciężyła Paulina Lange z Lewinka przed Natalią Dosz ze Smażyna i Katarzyną Myszka ze Strzepcza. W gronie juniorów za zgodą zawodników wystąpił kadet Jakub Rzepa z Pobłocia i jak się okazało pokonał wszystkich starszych kolegów i ponownie zdobył główny puchar . Drugie miejsce w kategorii juniorów rocznik 1997-1999 zajął Dawid Mielewczyk z Miłoszewa a trzecie Szymon Skrzypkowski ze Strzepcza.
W gronie seniorów rocznik 1996 i starsi zwyciężył Piotr Stankowski przed Adamem Kozerskim – obaj ze Strzepcza i Danielem Pobłockim z Kętrzyna. Ponownie podsumowania zawodów dokonał dyrektor GDK a dekorację poprowadziła Z-ca Wójta Astrida Kaczyńska. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Sołectwo Strzepcz a kolejne miejsca zajęły: Miłoszewo, Pobłocie, Smażyno, Lewino, Lewinko, Linia, Kętrzyno i Osiek. W sumie w zawodach udział wzięło niemalże 60 zawodniczek i zawodników z dziewięciu wsi sołeckich.

Gminny Dom Kultury w Linii