II Wielki Turniej Halowy piłki nożnej – Memoriał im. Romualada Dunsta 16.12.2023r.

II Wielki Turniej Halowy piłki nożnej – Memoriał im. Romualada Dunsta 16.12.2023r.

W dniu 16.12.2023 roku w hali sportowej w Trąbkach Wielkich odbył się turniej piłkarski Oldboys, w którym wzięło udział 8 zespołów: Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Gedania Gdańsk, Pogoń Szczecin, GKS Bełchatów, Wietcisa Skarszewy, Drużyna Gwiazd oraz gospodarz KS Orzeł 1955 Trąbki Wielkie.

Na parkiecie było można zobaczyć wiele byłych Gwiazd piłki nożnej znanych z ekstraklasowych boisk i Reprezentacji Polski.

      Emocje towarzyszyły nam od pierwszego meczu grupowego, aż po sam finał. Byliśmy świadkami wielu wspaniałych akcji, cudownych bramek i fantastycznych interwencji bramkarskich. Turniej był rozgrywany dwuetapowo. I etap drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B gdzie każdy grał z każdym. W drugim etapie   zmierzyły się drużyny z według zajętych miejsc w grupie A z drużynami z grupy B i rozgrywały mecze o miejsca    

I-VIII.

        W meczu finałowym Arka Gdynia w składzie: Tomasz Szczypior, Paweł Galiński, Krzysztof Sobieraj, Daniel Czuk, Robert Turski, Rafał Murawski, Dariusz Ulatowski, Marcus da Silva, Grzegorz Niciński i Łukasz Kowalski pokonała zespół Pogoni Szczecin w składzie: Marcin Markiewicz, Olgierd Moskalewicz, Melioda, Marek Ufnal, Jacek Cuch, Tomasz Grzochowski, Dawid Trzeźwiński i Michał Wirkus  2:1.

Na najniższym miejscu na podium znalazł się KS Orzeł 1955 Trąbki Wielkie w składzie: Patryk Cisewski, Marcin Waniuga, Daniel Niedzielski, Janusz Łazarski, Rafał Bronka, Maciej Kesler, Daniel Grycel, Grzegorz Krygier, Michał Malek i Łukasz Bacer, który w meczu o 3 miejsce pokonał Zespół Gwiazd 3:2

V miejsce wywalczyła Gedania Gdańsk,  która pokonała Lechię Gdańsk w rzutach karnych 4:2 w normalnym czasie mecz zakończył się wynikiem  0:0

VII miejsce zajęła drużyna z GKS Bełchatów która pokona Wietcisę Skarszewy 1:0.

   Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne:

Król strzelców –            Dawid Trzeźwiński (Pogoń Szczecin)

Najlepszy zawodnik –   Łukasz Kowalski (Arka Gdynia)

Najlepszy bramkarz –   Patryk Cisewski (KS Orzeł 1955 Trąbki Wielkie)

Nagrody wręczał Senator RP Ryszard Świlski w obecności Prezesa KS Orzeł 1955 Łukasza Balcera i sponsorów.

Podczas turnieju odbyły się również Mikołajki dla młodych piłkarzy i piłkarek KS Orzeł 1955 Trąbki Wielkie.

       Należy wspomnieć, że turniej miał też cel charytatywny, ponieważ grano dla Kasi Gawlik. Organizatorzy  dziękują  wszystkim za udane wsparcie. Udało się zebrać ponad 12 tys. zł.

        Dziękujemy wszystkim za przybycie, za wspaniały doping i za „Wielkie Serducha”.

Organizator Prezes KS „Orzeł” 1955  Łukasz Balcer na uroczystości zakończenia turnieju  poinformował, że kolejny już III Memoriał Romualda Dunsta odbędzie się za rok na który serdecznie zaprasza.

“Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego”