II Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym

radom2015009W Radomiu odbył się II Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym (do lat 16). Turniej ten był 43 Memoriałem im . Władysława Miazio. Startowało łącznie 173 zawodników z 39 klubów z całej Polski,w tym reprezentacja Litwy.

Kolejny duży sukces odnieśli zawodnicy ZKS Miastko, którzy wywalczyli srebrny i brązowy medal, oraz GKS Cartusii Kartuzy – trzy brązowe medale.

Filip Petrończak był drugi w wadze do 54 kg. Stoczył on 4 walki. W walce finałowej przegrał z Jakubem Majdański (Agros Żary) przez położenie na łopatki. W tej kategorii wagowej startowało 23 zawodników.

Drugi zawodnik ZKS Miastko – Paweł Zabłocki zdobył brązowy medal w wadze do 76 kg. Stoczył on 6 pojedynków. Pięć swoich walk zwyciężył przed czasem kładąc swoich przeciwników z rzutów suplesowych. Dopiero w półfinale Paweł przegrał z późniejszym mistrzem pucharu Polski Szymonem Szymonowiczem (Warmia Lidzbark Warmiński) przez położenie na łopatki. W tej kategorii wagowej startowało 22 zawodników. Brat Pawła – Piotr zajął ostatnie 22 miejsce w tej samej kategorii wagowej. Piotrek został wycofany z zawodów przez lekarza.

Zapaśnicy GKS Cartusii Kartuzy: Aleksander Mielewczyk w kat. 58 kg, Nikodem Drewa w kat. 63 kg oraz Jakub Hildebrandt w kat. 69 kg wywalczyli brązowe medale.

K. Wanke:

Cieszy mnie postawa moich zawodników, którzy wywalczyli medale. Myślę że w przyszłorocznych mistrzostwach Polski możemy liczyć na kolejne.
Chciałbym nadmienić, że Filip Petrończak jest aktualnym mistrzem Polski (reprezentant Polski), a Paweł Zabłocki brązowym medalistą mistrzostw Polski. Na tych zawodach walczyli oni w wyższych kategoriach wagowych.

Jako wiceprezes Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego jestem zadowolony z występu Patryka Bednarza (ZUKS Łękinia), który wywalczył tytuł Mistrza II Pucharu Polski Kadetów. Jego trenerem jest Daniel Połowyszczak (wychowanek ZKS Miastko, pięciokrotny reprezentant Polski). Widać, że sekcja w Łękini bardzo dobrze się rozwija, a Patrykowi życzymy aby w przyszłorocznych mistrzostwach Polski zdobył swój pierwszy medal.