II OTWARTY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO„POWITANIE WIOSNY”

Zgodnie z „Kalendarzem imprez sportowo – rekreacyjnych UKS WIKING RYCHNOWY w dniu 19.03.2023 r. w m. Rychnowy odbył się II OTWARTY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO „POWITANIE WIOSNY”.

Organizatorami imprezy był „Uczniowski Klub Sportowy WIKING Rychnowy”. Współorganizatorami zaś Gmina Człuchów; Pomorskie Zrzeszenie LZS, Szkoła Podstawowa w Rychnowach. Sponsorami zawodów byli także: Firma ogólnobudowlana KLONN – Paweł KLONN oraz Zakład instalacji sanitarnych WODNIK – Janusz, Andrzej KUĆ. Do zawodów zgłosiło się niemalże 100 zawodników, z których ostatecznie do gier przystąpiło 73 uczestników. W kategorii do lat 15 zwyciężył Nikodem Aderjahn przed Michałem Bartoszkiem – obaj Sępólno Krajeńskie a III miejsce zdobył Tobiasz Bartoś z UKS Wiking Rychnowy.  W tej kategorii wystąpili także zawodnicy ze Szczecinka, Chojnic. Wystąpiło łącznie 15 najmłodszych zawodników. W starszej kategorii 16-25 lat rywalizowało 8 uczestników, zwyciężył Klaudiusz Milczarek ze Szczecinka przed Dominikiem Frąckowiak przed Jakubem Hinc obaj z Rychnowów. Ponadto startowali w tej kategorii zawodnicy z Chojnic. Wśród 14 uczestników w kategorii 26-40 lat zwyciężył Piotr Mojka z Chojnic przed Tomaszem Buczkowskim z Gdańska oraz Piotrem Maciaszek z Sępólna Krajeńskiego. Ponadto wystąpili zawodnicy, Debrzna.
W kategorii 41-55 lat w gronie 14 zawodników zwyciężył Sławomir Januszewski z Chojnic przed Marcinem Lica ze Szczecinka oraz Pawłem Paga z Sępólna. Ponadto wystąpili zawodnicy z UKS Wiking Rychnowy, Okonka, UKS Magiza Miastko.
W najstarszej kategorii rocznik 1967 i starsi rywalizowało 16 zawodników spośród których zwyciężył Henryk Dzida z Białogardu przed Antonim Biedziukiem ze Szczecinka oraz Emilem Barnasiem ze Szczecinka. Ponadto rywalizowali zawodnicy z Bobolic, Koczały i Czarnego. Wśród 9 pań w kategorii OPEN zwyciężyła Karolina Ligocka ze Szczecinka przed Weroniką Ilewicz oraz Martą Knapik – obie Sępólno Krajeńskie.. Ponadto wystąpiły panie z Tychowa, Rychnowów, Chojnic. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Krajna Sępólno Krajeńskie  przed UKS Wiking Rychnowy oraz TS Chonice. Ponadto wystąpili zawodnicy z „8-ka” Chojnice, C.S.T. Czarne, GKTS Gdańsk, BST Bobolice, MKS Debrzno a także zawodnicy indywidualni niezrzeszeni. W uroczystym otwarciu brali udział Wójt Gminy Człuchów Paweł Gibczyński oraz Wiceprezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS Jan Trofimowicz. Obaj życzyli zawodnikom powodzenia w turnieju. Przygotowano podziękowania dla osób i instytucji, które wsparły organizację zmagań tenisistów stołowych w Rychnowach. Dekoracji i wręczenia nagród rzeczowych, medali, pucharów i dyplomów dokonali Wójt Paweł Gibczyński oraz główny organizator turnieju, sędzia i dobry duch wydarzenia w jednej osobie – Tomasz Mikołajczak. Organizatorzy zadbali także o stronę gastronomiczną dla uczestników turnieju.