II Bieg (Mikołajkowy) XX Jubileuszowego Grand Prix Sztumu

II Bieg (Mikołajkowy) XX Jubileuszowego Grand Prix Sztumu

XX Jubileuszowe Biegowe Grand Prix Sztumu pod patronatem Leszka Tabora Burmistrza Miasta i Gminy Sztum /startował w biegu na 9,2 km/ zakończone 40 zwycięstwem Bartosza Mazerskiego w całym cyklu 78 biegów dwudziestu Grand Prix. Odparł atak młodych biegaczy startujących pierwszy raz w  edycji Marcina Spustka z Elbląga i Pawła Moskala z Kurzętnika. Wśród kobiet zwyciężyła Weronika Wójcik-Wicka,/Starogard/,  trzecia była Natalia Ruchlewicz /Sztum/. W kategoriach wiekowych biegu głównego z zawodników Zantyra: I m – Elżbieta Tuwalska, Marcin Klonowski – II m; Jan Giembicki – III m;  Bogdan Cebula – III m;  Leon Treć – III m. Gościem specjalnym Jubileuszowego Grand Prix i biegu był udział olimpijczyka z Atlanty Grzegorza Gajdusa.

W biegu juniorów klasą dla siebie był mistrz Polski młodzików na 1000 m  Kacper Lewalski/Truso E-g, podopieczny Czesława Nagy/. W biegu juniorek, jak poprzednio najlepsza okazała się  mieszkanka Starocina Beta Niemyjska/Zantyr/, w kategorii juniorów na drugim miejscu jak poprzednio Michał Wróbel/Zantyr/ i juniorka Karolina Lisowska. W kategorii młodzików na trzecich miejscach Antonia Rygielska i powracający do biegania Igor Tyburski./oboje SP2 Sztum,  LKS Zantyr.

W marszu Nordic Walking, jak w pierwszy bez zmian, I m open – Maciej Wiśniewski/Malbork/, II m Zosia Maczkowska, III m Monika Malinowska/obie Zantyr,/ IV m open a drugi wśród mężczyzn Jan Kołpak/Zantyr/, trzeci gość z Ełku Jarosław Czopek.

W canicross, czyli w biegu z psem pod nieobecność na trasie Krzysztofa Pawłowskiego/kontuzja/ zwyciężył Sławomir Janczak z Pszczółek a wśród kobiet Magdalena Janczak z Pszczółek /to nie małżeństwo a rodzeństwo/.

Więcej na stronach:

http://zantyr.pl

http://sztum.naszemiasto.pl