Igrzyska Młodzieży Szkolnej z terenu Gminy Sierakowice

Igrzyska Młodzieży Szkolnej z terenu Gminy Sierakowice

igrzyska20156_001W dniach 10-12 .06.2015r. na stadionie gminnym odbyły się po raz szesnasty Igrzyska Młodzieży Szkolnej z terenu Gminy Sierakowice. Igrzyska są organizowane pod koniec roku szkolnego co jest podsumowaniem osiągnięć sportowych młodzieży. Pomysłodawcą igrzysk był nieżyjący Tadeusz Wesółka.
Jak co roku w największej imprezie sportowej wzięli udział uczniowie z jedenastu
szkół podstawowych i pięciu gimnazjalnych .

Najlepsi w każdej konkurencji otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, natomiast w klasyfikacji zespołowej zwycięskie szkoły otrzymały okazałe puchary i również dyplomy. Tradycją tych zawodów jest, że w programie zawarty jest cały ceremoniał olimpijski czyli hymn, zapalenie znicza, przysięga olimpijska no i oczywiście flaga olimpijska. Natomiast dekorowanie zwycięzców odbywa się w sposób bardzo uroczysty i podniosły, dlatego też najlepszym przynosi to wiele satysfakcji i splendoru oraz radości. Najaktywniejsi sportowcy tegorocznych igrzysk otrzymali upominki rzeczowe, na taki tytuł zasłużyli:
– Dajana Kobiela – Szkoła Podstawowa w Tuchlinie
– Gracjan Dawidowski – Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
– Aleksandra Bronk – Gimnazjum w Tuchlinie
– Piotr Cybulla – Gimnazjum w Gowidlinie

Podziękowania należą się osobom , które od szesnastu lat trwają przy organizacji tego wspaniałego widowiska sportowego ( Maciej Lewandowski, Mirosław Senwicki, Aleksandra i Ryszard Gliszczyńscy), a także wszystkim tym , którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu igrzysk w bieżącym roku ( Marian Wnuk
-Lipiński- koordynator sportu w gminie Sierakowice, obsługa Biura Igrzysk: Alicja i Natalia Krefta oraz hostessy z Zespołu Szkół w Tuchlinie: Paulina Niklas, Amelia Piask i Kinga Król).

Organizatorami Igrzysk byli Gimnazjum Sierakowice, Urząd Gminy Sierakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach, Klub Sportowy BAT Sierakowice, Szkoła Podstawowa im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach.

Ogólną klasyfikację w poszczególnych kategoriach prezentują załączone tabele.

KLASYFIKACJA SP 2015

KLASYFIKACJA GIMNAZJA 2015

Marian Wnuk-Lipiński