Mała Piłkarska Kadra Czeka: GOSRiT Luzino wygrywa finał wojewódzki

W środę 30 maja na obiektach GOSRiT w Luzinie odbył się finał wojewódzki Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka LZS rocznik 2005. Zawody, które organizował Paweł Buzała, wygrali gospodarze. Podopieczni innego, byłego piłkarza, Karola Piątka w wielkim finale pokonali 2:0 , LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański. W małym finale spotkał się drugi zespół GOSRiT Luzino oraz ULKS U2 Bytów. W tym meczu lepsi byli zawodnicy z Bytowa i to oni zajęli 3 lokatę. Wyróżniono również najlepszych zawodników turnieju, wszystkie nagrody otrzymali młodzi adepci futbolu z Luzina: bramkarz Jakub Karczewski, strzelec, Oliwier Osowski, zawodnik Filip Groth. Organizatorzy turnieju w osobach byłych piłkarzy Lechii: Karol Piątek i Paweł Buzała wyróżnili również Dominika Drywe z SP Linia. Puchar Fair Play, ufundowany przez Andrzeja Kowalczysa , otrzymało SP Niepoczołowice.

Po zakończeniu turnieju odbyła się uroczystość zakończenia turnieju, w której oprócz organizatorów uczestniczył Piotr Klecha-dyrektor GOSRiT Luzino i Prezes Pomorskiego LZS.

Zwycięzca finału reprezentować będzie Województwo Pomorskiego w finale krajowym, który odbędzie się w Zamościu, woj. Lubelskie.

8. SP Niepoczołowice

Skład zwycięskiej drużyny GOSRiT Luzino: Jakub Karczewski, Fabian Socha, Maciej Muller, Kamil Siergiej, Franciszek Jabłonowski, Nikodem Groth, Filip Groth, Kacper Rohraft, Piotr Derba, Oliwier Osowski. Trener Karol Piątek

W ubiegłym tygodniu odbył się już Finał Wojewódzki Turnieju dla dziewcząt, w którym GOSRiT Luzino pokonał Kaszuby Połchowo7:0. Do rozegrania pozostał jeszcze finał małej PKCz dla dziewcząt oraz finał PKCz dla chłopców, który odbędzie się 13.06.2018 w Starogardzie Gdańskim na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny.

Tegoroczna edycja rozgrywek została objęta patronatem honorowym przez: Marszałka Województwa Pomorskiego– Pana Mieczysława Struk, Starostę Powiatu Wejherowskiego – Panią Gabriele Lisius, Starostę Powiatu Starogardzkiego – Pana Leszka Burczyka, Prezydenta Starogardu – Pana Janusz Stankowiaka, Wójta Gminy Luzino – Pana Jarosława Wejera oraz Radosława Michalskiego – Prezesa Pomorskiego ZPN i PZPN.

Ambasadorami turnieju są byli piłkarze wywodzący się z klubów LZS: Rafał Kaczmarczyk, Karol Piątek, Paweł Buzała i Jacek Manuszewski oraz trener Marcin Kaczmarek

Impreza została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa PomorskiegoZwiązek Gmin Pomorskich, Gminę Luzino i Pomorski ZPN.