Gala Sportu w Luzinie

Tłumy sportowców i ich rodziców, trenerzy, władze gminy  oraz „Przyjaciele Luzińskiego Sportu” spotkali się w  sobotę 30 listopada na  luzińskiej Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRiT, aby podsumować mijający rok.

Wśród zaproszonych gości byli m in. Radni Gminy Luzino, Sołtysi, sponsorzy , darczyńcy oraz znani sportowcy, którzy pracują na rzecz luzińskiego sportu:  Reprezentanci Polski w siatkówkę: Daniel Pliński i Marcin Wika, Mistrz Polski w hokeju na lodzie i Reprezentant Polski w hokeju na wrotkach, Marek Wrobel oraz byli piłkarze Lechii Gdańsk, Karol Piątek i Pawel Buzała

Uroczystość otworzył Piotr Klecha – dyrektor GOSRiT Luzino, który przypomniał, że w Luzinie obecnie sport w kilkunastu sekcjach, uprawia 600 dzieci oraz 200 dorosłych, którzy realizują swój pasję  dzięki licznym sponsorom, darczyńcom oraz instytucjom z Gminą Luzino na czele.  

Następnie Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino , Patryk Miotk– zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Luzino oraz obecna na Gali, Henryka Krzywonos – Strycharska Poseł na Sejm RP, wręczyli liczne nagrody i podziękowania sponsorom, darczyńcom, sportowcom, trenerom, wolontariuszom i działaczom sportowym.

Pierwsi wyróżnienia otrzymali stypendyści Wójta Gminy Luzino: Paulina Stenka za zdobycia III miejsca w Pucharze Świata w kickboxingu, Zuzanna Kalbarczyk za II miejsce w kickboxingu w Pucharze Świata , Żaneta Stenka Mistrz Polski w kickboxingu oraz Marta Topp

Brązowa medalistka Halowy Mistrzostw Polski w LA.

Kolejne nagrody Rady Gminy za osiągnięcia sportowe otrzymali: piłkarki GOSRiT Luzino:  Bargańska Julia , Fajter Julia , Fajter Milena , Falk Oliwia,  Kankowska Nikola, Landowska Samuela, kickboxerki GOSRiT Luzino : Kalbarczyk Zuzanna, Paulina Stenka, Żaneta Stenka, Tempska Magdalena, tenisistki stołowe GOSRiT luzino: Katarzyna Plotka i Magdalena Płotka oraz lekko atletka Wejher Wejherowo, mieszkanka naszej gminy Marta Topp oraz Marta Kąkol  oszczepniczka AWFiS Gdańsk. Oddzielnie nagroda dyrektora GOSRiT powędrowała jeszcze do piłkarki Eweliny Barra.

Kolejne wyróżnienia Rady Gminy Luzino otrzymali trenerzy: Rafał Karcz trener sekcji kickboxing GOSRiT Luzino i Reprezentacji Polski juniorów, Sylwester Piątek, trener 2 ligowych piłkarek GOSRiT, zwyciężczyń finału krajowego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka LZS oraz Waldemar Płotka trener lidera 1 ligi tenisa stołowego kobiet MAR BRK ZRB GOSRiT Luzino, Paweł Buzała trener GOSRiT 2006 Luzino zwycięzców Wojewódzkiej Ligi sezon 2018/19, Karol Piątek, trener GOSRiT el professional 2005 Luzino, wicemistrza pomorza oraz Rafal Freitag  animator sportu GOSRiT, trener sekcji Aktywny Senior, Samoobrona dla kobiet oraz sportów walki koluchstyl.

Nagrody Rady Gminy za wyróżniające osiągnięcia sportowe otrzymali organizatorzy największych imprez sportowych: Paweł Hinz z GOSRiT Luzino za Wakacyjną Ligę Orlik, Kaszub Cup oraz prowadzenie zajęć sportowych w najmniejszych miejscowościach naszej gminy, Świetlica Integracyjna Skrzydła Anioła za XI Kaszubska Paraolimpiadę, GKS Kaszubi Luzino za Luzińską 10. Ponadto wyróżnienia dostali: Rafal Freitag za Biegi Po Zdrowie, znany ligowy hokeista , Marek Wróbel za MTB Pomerania oraz dyrektor luzińskiego Przedszkola, Barbara Nikonowicz za Spartakiadę Przedszkolaków

Nagrody Rady Gminy otrzymali również kierownicy drużyn soleckich:  Organizator ligi, Witold Dabrowski , Barłomino – Mirosław Joskowski, Zelewo – Maciej Korosacki i Daniel Bujak,  Kębłowo – Krzysztof Guzman i Jarosław Raif, Luzino – Zbigniew Tobias, któremu pomagał Leszek Gołąbek, Milwino – Wacław Żywicki, Robakowo- Jarosław Reszke, Wyszecino – Waldemar Formela, Kochanowo – Wiesław Konkol.

Następnie podziękowano Przyjaciołom Luzińskiego Sportu, którzy finansowo wspierają działalność sportową: Główni sponsorzy: Wikęd – Rafał Kędziora, El professional – Mariusz Maszota, Kleba – Zygmunt Kleba, Lotos, Grupa Energa S.APKS GDYNIA S.A – Witold Skiba i Adam Galas, U Witka – Witold Breska, Piekarnia Jak Dawniej – Jarosław Raif, MAR BRUK  – Marek Bulczak, Piłkarska Przyszłość z Lotosem– Tomasz Bocheński i Pawel Janas. Kolejne podziękowania otrzymali: Maciej Kowalczuk UMWP, Gabriela Lisius – starosta Powiatu Wejherowskiego, Kazimierz Bistroń – dyrektor SP 2 Luzino, Mariusz Stenka – Radny Gminy Luzino, Wiesław Trepczyk, Radny Gminy Luzino, Krystyna Potrykus – GOK Luzino, Ks. Andrzej Galiński Parafia MBR Luzino, Ks. Waldemar Waluk Parafia Św. Wawrzyńca Luzino, Józef Sarnowski Wicemarszałek Województwa Pomorskiego. .

Podziękowania sponsorom II ligowej drużyny kobiet, wręczyły same piłkarki: PKS GDYNIA S.A – Witold Skiba i Adam Galas , Michał Szmytke SAN-TECH  , Falkowski Auto Moto Serwis, Lucyna Fhurmann Hurtownia  DOKO, Luzińska Restauracja  – Łukasz Miotk, TRAK Barłomino– Roman Stenka, el professional – Mariusz Maszota.

Następne podziękowania otrzymali „Przyjaciele Luzińskiego Sportu”: Piotr Pelcer, Piotr Waga WP Waga, Wiesław Labuda wwwGlass, Ireneusz Kandzorra ENERGOBUD,  Roman Konkol Tech-Rom, Mariusz Bojke STALMAR, Rafał Bladowski Auto Naprawa ,   Hanna Kędziora kierownik o/Luzino BS Krokowa,  Krzysztof Wiśniewski EUROCAST, Ryszard Białk G.EN GAZ ENERGIA, Marcin Semerling Semerling SecurityGS Sierakowice, Mirosław Kopacz PROTEL, Krzysztof Gordziej Trampkarze.pl, Marek Małaszycki ZHU, Bartłomiej Formela TRANSFORMELS, Regina Baranowska-Rzepa LEOTOUR, Agnieszka Kleba ABAT, Kinga Blokus Wytwórnia pierników BAJKAChata Luzino – Szatkowski Michał, Stanisław Engelbrecht Radny Gminy Luzino, Sławomir Miotk – OSP Luzino, Wod-Kan Jan Belgrau, Auto Mak Gaz – Marcin Kaszuba, Polnet – Usługi Instalacyjne Krefta Krzysztof, Patmar Transport – Marcin Andrychowski.

Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino, jednocześnie prezes Pomorskiego LZS wręczył Złote Odznaki Honorowe LZS za zasługi położone dla rozwoju kultury fizycznej na wsi dla: Sylwestra Piątka i Stanisława Kąkol, który otrzymał również Medal 70-lecia LZS.

Poniżej lista wręczonych podziękowań i wyróżnień :

Lista podziękowań za wkład w rozwój luzińskiego sportu:

1.            Ewa Barra za wsparcie drużyny II ligowej kobiet

2.            Magdaleny Falk za wsparcie drużyny II ligowej kobiet

3.            Krzysztof Pieper – za pomoc organizacja Kaszub Cup

4.            Ewelina Pobłocka – Oczk – za wsparciu klubu GOSRiT Luzino

5.            Mateusz Cytryniak za wieloletnią prace w GOSRiT Luzino

6.            Aleksandra Gordziej – rodzic, która wspiera nasze stowarzyszenie oraz prowadzi fotorelację

7.            Artur Semak

8.            Izabela Piątek

Złote Rękawice- nagroda dla najlepszych bramkarzy naszego klubu:

1.            Nikola Kankowska

2.            Jakub Karczewski

3.            Oskar Paschke

Najlepsi strzelcy naszego klubu 2019 rok. Ze względu na wyjątkowo duża liczbę strzelonych goli postanowiliśmy nagrodzić trojkę najlepszych :

Magda Lińska                    39           złoty but dziewczyna

Dawid Łapigrowski        34           złoty but chłopak

Kacper Bargański            31           srebrny but chłopak

Kacper Miotk                    31           srebrny but chłopak

Karolina Drewa                                28           srebrny but dziewczyna

Oliwia Falk                        13           brązowy but dziewczyna

Zawodnicy powoływani do Reprezentacji Województwa Pomorskiego

Zofia Okoń

Nikola Kankowska

Samuela Landowska

Wiktoria Domańska

Nikodem Grtoh

Filip Groth

Daniel Mikołajewski

Franciszek Jabłonowski

Dawid Łapigrowski

Oraz    Marta Rzepa rocznik 2011.

Za zajęcie l miejsca w 1.Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatek w Gdańsku.

Juniorzy GOSRiT Luzino, którzy w tym roku zagrali na IV ligowych boiskach. List gratulacyjny od dyrektora GOSRiT Luzino :

1.            Miłosz Gruba

2.            Wiktor Droździel

3.            Dawid Siebert

4.            Łukasz Michałek

5.            Paweł Selonke

6.            Kacper Bartecki

Lista zawodniczek GOSRiT Luzino, które uzyskały awans w tym sezonie do 2 ligi kobiet. Trener Sylwester Piątek i Adam Olejniczak

Nikola Kankowska,

Julia Fajter,

Weronika Mutke,

Maria Lińska,

Julia Bargańska,

Milena Fajter,

Ewelina Barra,

Karolina Drewa,

Oliwia Falk,

Magda Lińska,

Nikola Małaszycka,

Bernadetta Landowska,

Anna Miszka,

Angelika Górska,

Oliwia Potrukus,

Zofia Okoń

Zwycięzcy rozgrywek Turniejowych rocznik 2009 runda jesienna . Trener Tomasz Joryna

Mateusz Gruba

Adam Plichta

Paweł Chejda

Kordian Kleba

Dawid Odwrot

Mikołaj Janca

Barłomiej Joryn

Jakub Krefta

Aleksander Kunkel

Szymon Kendziora

Filip Półtorak

Arkadiusz Bullmann

Kacper Andrychowski

Dawid Bacławski

GOSRiT 2006 Luzino, zwycięzcy Wojewódzkiej Ligi rocznik 2006 sezonu 2019/20. Trener Paweł Buzała   

1.Szymon Leśny

2.Kacper Langa

3.Mikołaj Gordziej

4.Dawid Gojtowski

5.Dawid Łapigrowski

6.Kacper Mienik

7.Szymon Mudlaff

8.Maciej Gruba

9.Nikodem Gowiński

10.Robert Nowicki

11.Michał Wychert

12.Filip Surowiecki

13.Alan Groth

14.Oliwier Lademann

15.Igor Klebba

16.Kacper Bargański

17.Bartek Potrykus

18.Tomasz Paga

19.Przenysław Jankowski

20.Eryk Pieńkowski

21.Adrian Wolter

Lista wolontariuszy, bez pomocy których wiele naszych imprez i wydarzeń nie miało by miejsca. Warto dodać, ze nasi sportowcy pomagali również m in. przy Banku Żywności. List gratulacyjny otrzymują najbardziej zaangażowani.  

Lista wolontariuszy

Dorian Gozdecki

Filip Raczyński

Igor Pikron

Kacper Miotk

Kamil Kożyczkowski

Kaspar Maszota

Konrad Joskowski

Maciek Gruba

Marta Lewińska

Mateusz Miotk

Martyna Wenta

Samuela Landowska

Szymon Skurat

Jakub Raif

Piotr Kotulski

Patryk Kotulski

Mach Paweł

Oskar Marszał

Trenerzy pracujący na rzecz luzińskiego sportu

Piątek Sylwester

Dąbrowski Michał

Semak Grzegorz

Piątek Karol

Buzała Paweł

Jasielski Piotr

Graczyk Maksym

Joryn Tomasz

Freitag Rafał

Radecki Paweł  

Szmydtke Wiesław

Sonnenberg Piotr

 Daniel Pliński

Karcz Rafał

Płotka Waldemar

Żaczek Dorota

Hinz Paweł

Kinga Damps

Marcin Wika

Piotr Kotłowski

Magda Kołacz

Karolina Drewa

Magda Lińska

Jakub Rybicki

Adam Olejniczak

Anastazja Kuncewicz

Andrzej Sobolewski

Adam Hebel

Maciej Pliński

Tomasz Broner

Konrad Zieliński

Zawodnicy i kierownicy Luzińskiej Ligi Sołeckiej

 1         Cyklopy Wyszecino             14        37        62

2          KS Suchocki  Zelewo           14        32        30

3          Sołecka Kochanowo          14        23        11

4          Sołecka Milwino                 14        22        -4

5          Sołecka  Luzino                 14        18        -2

6          Sołecka Robakowo           14        10        -31

7          Sołecka Kębłowo               14        10        -32

8          LZS Trak  Barłomino        14        9          -34

Organizatorem rozgrywek jest Witold Dąbrowska

sędziami ligi byli: Mirosław Miotk, Radosław Sikora, Rafał Magulski.

Kierownikami drużyn w  mijającym sezonie byli:

Barłomino – Mirosław Joskowski,

Zelewo – Maciej Korosacki i Daniel Bujak,

Kębłowo – Krzysztof Guzman i Jarosław Raif,

Luzino – Zbigniew Tobias, któremu pomagał Leszek Gołąbek,

Milwino – Wacław Żywicki,

Robakowo- Jarosław Reszke,

Wyszecino – Waldemar Formela.

Foto. Aleksandra Gordziej: https://www.facebook.com/pg/GOSRIT2006/photos/?tab=album&album_id=1422229447950431&ref=page_internal

Piotr Klecha

Dyrektor  GOSRiT Luzino

Możliwość komentowania Gala Sportu w Luzinie została wyłączona

Filed under aktualnosci

Comments are closed.