Gala Sportu Młodzieżowego z udziałem Pani Minister Sportu i Turystyki – Doroty Idzi

Gala Sportu Młodzieżowego z udziałem Pani Minister Sportu i Turystyki – Doroty Idzi

pryczkowskiego20156_007

10 czerwca 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się coroczna Gala Sportu Młodzieżowego z udziałem Pani Minister Sportu i Turystyki – Doroty Idzi. Ocena sportu młodzieżowego odbywa się na podstawie punktacji ujednoliconych dla wszystkich dyscyplin sportowych i jest bardzo miarodajną próbą porównania wyników w różnych kategoriach wiekowych i dyscyplinach sportowych.

System ten ma na celu „wyłowienie” talentów polskiego sportu i weryfikację pracy klubów organizacji sportowych. Zasadą jest, że zawodnicy, którzy są sklasyfikowani w tym programie w późniejszych latach zostają medalistami mistrzostw Europy i świata, jako reprezentanci naszego kraju. Gmina Kartuzy i kluby funkcjonujące na jej terenie zawsze były dobrze oceniane i zajmowały wysokie miejsca. Oprócz ocen zespołowych z każdego województwa wyróżnia się dwoje zawodników, których osiągnięcia są zauważalne na arenie krajowej, europejskiej i światowej.

Z wielką satysfakcją przyjęliśmy fakt, że tym razem dwoma wyróżnionymi zawodnikami z województwa pomorskiego są członkowie klubu GKS Cartusia Kartuzy – Mistrz Świata Kadetów – Krzysztof Niklas oraz wielokrotny zdobywca czołowych miejsc w wyścigach międzynarodowych – Szymon Sajnok. Te dwa wyróżnienia są dobrym świadectwem i oceną pracy zawodników, ale i trenerów. Gratulujemy wyróżnienia życzymy bogatej kariery sportowej w następnych latach.

Info i foto Andrzej Pryczkowski