Gala Pomorskich Sztormów 2020. Krzysztof Różnicki sportowym odkryciem 2020, Angelika Cichocka sportowcem roku!

Gala Pomorskich Sztormów 2020. Krzysztof Różnicki sportowym odkryciem 2020, Angelika Cichocka sportowcem roku!

Tegoroczne Sztormy powędrowały do jedenastu laureatów z Pomorza. O pięciu zwycięzcach zadecydowali czytelnicy „Gazety Wyborczej”, którzy docenili m.in. Dom Marzeń w Gdyni, a w kategorii EUROinspiracje zwycięstwem mogą pochwalić się szpital im. Kopernika w Gdańsku oraz gmina Kartuzy. Pozostałe statuetki przyznały kapituły złożone z dziennikarzy i niezależnych ekspertów. Kategorie nagród sportowych zdominowali zawodnicy wywodzący się z klubów LZS

Sportowym odkryciem 2020 roku został Krzysztof Różnicki, lekkoatleta z klubu Cartusia Kartuzy. To mistrz Polski seniorów w biegu na 800 m. Zdobył również mistrzostwo Polski do lat 18.

Warto dodać, że wielosekcyjny klub GKS Cartusia to tegoroczny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży oraz Wiodący Ludowy Klub Sportowy.

Sportowcem 2020 roku głosami czytelników „Gazety Wyborczej” została Angelika Cichocka obecnie zawodniczka  Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Wychowanka trenera Jarosława Ściagły i ULKS Talex Borzytuchom  Medalistka mistrzostw świata i Europy. W 2020 r. wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski na 800 m.