Dwa medale dla ZKS Miastko!

Dwa medale dla ZKS Miastko!

W Janowie Lubelskim odbyły się XII Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 14) w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach udział wzięło 215 zawodników z 49 klubów z całej Polski. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 4 zawodników. Te zawody o randze mistrzowskiej były ostatnimi w tym roku. Zakończyły się dużym sukcesem dla naszych zawodników. Główna informacja o zdobyczach medalowych została przedstawiona przed kilkoma dniami, a teraz więcej szczegółów o wszystkich startujących.

            Srebrnym medalistą został Antoni Petrończak w wadze do 44 kg. Antek wygrał 3 walki. 4 walkę finałową przegrał z Janem Chojakiem (Olimpijczyk Radom) na punkty. Zawodnik z Radomia był już tegorocznym reprezentantem Polski na ME U-15. W tej wadze startowało 20 zawodników.

            Brązowym medalistą został Dawid Wiktorczyk w wadze do 41 kg. Bilans walk Dawida to 3 zwycięstwa i 1 przegrana. Dawid przegrał pierwszą walkę ze Stanisławem Żółtowskim Legia Warszawa), późniejszym mistrzem Polski. W walce „o brąz” Dawid był bardzo zdeterminowany, aby wygrać. Za przeciwnika miał Jakuba Skrzypczaka (Akademia Zapasów Nowy Tomyśl) – reprezentant Polski na ME U-15. Pokonał go na punkty 7:2. W tej wadze startowało 17 zawodników.

            Trzecim zawodnikiem występującym w MP młodzików był Piotr Rodak w wadze do 62 kg. Zajął 9 miejsce na 19 zawodników. Wygrał dwie walki.

            Ostatnim czwartym zawodnikiem ZKS Miastko był Olgierd Kowalewski, który w kategorii wagowej do 57 kg zajął 11 miejsce na 26 startujących. Wygrał również dwie walki.

            W klasyfikacji klubowej Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko zajął 11 miejsce.

K. Wanke:

Duże gratulacje należą się dla naszych medalistów Mistrzostw Polski. Antoni i Dawid zdobyli swoje pierwsze medale rangi mistrzostw Polski natomiast Piotr i Olgierd mogą ten start zaliczyć do bardzo udanych. Zapasy są ciężkim i wymagającym sportem. W przypadku Antoniego i Dawida to prawie 7 lat treningów.

            Równolegle do zawodów w Janowie Lubelskim trzech naszych podopiecznych walczyło na matach  w Osielsku k/ Bydgoszczy, gdzie odbył się Turniej Zapaśniczy Młodziczek i mini zapasy w stylu wolnym.

            W klasyfikacji końcowej cyklu trzech Turniejów w Pelplinie, Miliczu i Osielsku nasi wszyscy zawodnicy zajęli miejsca na podium.

            Tola Rudnik (aktualna mistrzyni Polski) zdecydowanie zwyciężyła w młodziczkach (do lat 14) w wadze do 36 kg nie przegrywając ani jednej walki.

            Leon Brodziński (w mini zapasach do lat 11) okazał się najlepszy w kategorii wagowej do 48 kg. W całym cyklu przegrał tylko jedną walkę.

            Kacper Bielewicz (w mini zapasach do lat 11) wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 36 kg. W całym cyklu przegrał tylko dwie walki.

K. Wanke:

Duże brawa należą się dla całej trójki. Świetnie poradzili sobie walcząc w stylu wolnym. Leon i Kacper już w przyszłym roku zasilą szeregi naszych młodzików, co dobrze rokuje przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Polski Młodzików.